Napisz plan wydarzeń odyseusza
Podarowanie Pandorze glinianej beczki w posagu.. a) litość nad Odysem i informacja o więzieniu go przez Kalipso.. Spotkanie z Cyklopem - synem boga mórz.. Autor przestawił w dziele dziesięcioletnią tułaczkę bohatera, któremu gniew bogów uniemożliwiał rychły powrót do ojczyzny.. Itaka: Rady bogini Ateny (tajemnica).. skasowany.785827; 12.10.2013 1. :) To dla mnie ważne.. Wykaż różnorodność funkcjonowania tego motywu (np. pielgrzymka, włóczęga, zesłanie) na przykładach wybranych przez siebie lektur.. Napisz w formie jonowej skróconej równanie zachodzącej reakcji chemicznej.. Stworzenie Pandory przez Hefajstosa.. Udział Odysa w wojnie trojańskiej.. (czarodziejskie kwiaty lotosu).. Żołnierze Odyseusza padają ofiar potwora.. Rejs po Morzu Egejskim.. Upicie się olbrzyma i oślepienie go.. Igrzyska sportowe.. Pieśń I. Inwokacja do Muzy.. - Pytania i odpowiedzi - Język polski .. Próba powrotu do domu - rejs po Morzu Egejskim, pobyt w kraju Lotofagów.. 4.Jednym z najsłynniejszych eposów greckich jest "Odyseja" Homera.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Odyseja - Plan wydarzeń.. Narada bogów na temat kary, która spotkała Ajgista za zamordowanie Agamemnona, oraz losu tułacza Odysa.. 5. gwałtowne burze krzyżują plany rychłego powrotu Odyseusza i zanoszą jego statek do kraju Lotofagów..

Dzieje Odyseusza - plan wydarzeń 1.

Wydarzenia najlepiej przedstawić w formie głównych punktów, pozostałe wydarzenia zapisujemy w formie podpunktów np.: a), b), c).. Podczas czytania należy na bieżąco notować wydarzenia, które wydają się najważniejsze.. Ps.proszę o szybkie rozwiązenie,może być nawet krótki plan do tego fragmentu odyseji,byle szybko.. Zgromadzenie bogów.. Spotkanie Pandory z Prometeuszem.. Zgromadzenie Bogów.. Rozwiązania (0) Dodaj rozwiązanie.. Napisz plan wydarzeń do tekstu wieża Babel.Napisz plan wydarzeń z podpunktami jednej przygody z lektury "Przygody Odyseusza" .. Napisz to zdanie po niemiecku trzema sposobami.. Wszystkie wydarzenia zapisujemy po kolei, tak jak występują w tekście.Zadanie: napisz plan wydarzeń na podstawi mitologi parandowskiego quot narodziny świata quot wiem, że w necie jest tego pełno,ale wiecie co jest jak sie Rozwiązanie: 1 narodziny swiata z chaosu 2 pierwsze bostwa uranos i gaja 3 narodzenie ze zwiazku uranosa iNapisz Plan wydarzeń fragmentu Odysei.. Wieczerza.. około godziny temu.. Antyk-charakterystyka epoki; Motyw wędrówki w literaturze polskiej.. a) przemówienie młodzieńca.. Zburzenie Troi.. Żegluga po Morzu Sycylijskim w kierunku ziemi cyklopów.. Obdarzenie Pandory przez bogów charakterem, wdziękiem i umiejętnościami.. OdysejaPlik napisz plan wydarzen do mitu tulaczka odyseusza.zip na koncie użytkownika andreaboud • Data dodania: 27 lut 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Napisz plan wydarzeń od momentu rozprawy z zalotnikami..

2011-03-02 20:09:16Plan wydarzeń.

Pomoc Feaków.. Ucieczka z jaskini cyklopa dzięki podstępowi.Na podstawie kolejnych fragmentów odyseji napisz plan wydarzeń.. Autor: [email protected], 2012-11-13 15:56:29 Dodaj do: Na podstawie kolejnych fragmentów odyseji napisz plan wydarzeń związanych z pojawieniem się Odyseusza w domu.. Spotkanie z Polifemem.. Dotarcie do kraju Lotofagów.. na podstawie tekstu gry i zabawy stanislawa lema .Zadanie: napisz plan wydarzen z ksiązki quot quot przygody odyseusza quot z rozdziału powrót i nowe zycieNapisz na 20 punktów plan wydarzeń tułaczki Odyseusza daje NAJ tylko niebierzcie z internetu tylko napiszcie swoje i niepodawajcie mi jakiś linków tylko .„Odyseja" Homera opowiada o losach króla Itaki, Odyseusza, jednego z greckich wodzów, biorących udział w oblężeniu i zniszczeniu Troi.. Wizyta w krainie cyklopów.. Fragment tej Odysei jest na stronie 45-48.. Telemach po wielu kłopotach opuszcza Itakę.. Streszczenie tego utworu, podobnie jak opisy bohaterów i plan wydarzeń, mogą się przydać podczas omawiania tej lektury.Plan wydarzeń do opowiadania pt "Tułaczka Odyseusza" +1 głos.. Udział króla Itaki w wojnie trojańskiej.. Zeus poleca Hermesowi, by udał się do pięknej nimfy Kalypso z rozkazem uwolnienia z wyspy Odyseusza.. W Sparcie dowiaduje się, że jego ojciec przetrzymywany .List Odyseusza do Penelopy "Odyseja" plan wydarzeń..

..."Odyseja" tułaczka Odysa - plan wydarzeń 1.

Ślub .. - Pytania i odpowiedzi - Język polski .. 4,596 wizyt.. Wizyta Ateny w domu Odysa.. Towarzysze odyseusza zjadają czarodziejskie owoce lotosu i chcą pozostać w tym kraju.. Zwycięstwo.Napisz plan wydarzeń z podpunktami jednej przygody z lektury "Przygody Odyseusza" .. Spotkanie z Nauzykaą, córka króla Feaków.. Zesłanie Pandory na ziemię.. Po opuszczeniu Troi gwałtowna wichura rozdzieliła floty Agamemnona i Odyseusza, kierujące się w stronę Itaki.📢 Informacje na temat Napisz plan wydarzeń wędrówki Odyseusza Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.Plik napisz plan wydarzen do tulaczka odyseusza.zip na koncie użytkownika katpants • Data dodania: 5 lut 2015.. Pobyt na wyspie Cyklopów i zabicie Polifema przez Odysa.. c) deklaracja pomocy boskiej w powrocie wojownika do Itaki.. 2012-10-05 20:49:39; Napisz dość ogólny składający się minimum z 6 punktów plan wydarzeń lektury "Kamienie na szaniec"?. Zwietrzenie podstępu przez Prometeusza.. Walka z zalotnikami.. Opieka Ateny.. d) Udowodnij, że Fe(OH) 3 jest wodorotlenkiem amfoterycznym..

Podstępne wydostanie się z jaskini i ...Plan wydarzeń.

2011-10-18 19:09:07; Jaki jest plan wydarzeń z fragmętu mitu ,,Przygody Odyseusza "?. Atena ukazuje się Telemachowi i skłania go do wyruszenia na poszukiwanie ojca.. Przybycie na ląd.. a) rady dla Telemacha.. Telemach poznaje ojca.. Obraz stosunków panujących na Itace; prezentacja Telemacha, Penelopy i zalotników.Plan wydarzeń Wypłynięcie statków w morze - Odyseusz wraca do Itaki (Troja, tureckie wybrzeże Morza Śródziemnego) Złupienie miasta Kikonów (Morze Śródziemne) Zjedzenie ziela lotosu przez kilku członków załogi Odysa - utrata pamięci (wybrzeże trackie, Wyspa Lotofagów) Uwięzienie w jaskini i ucieczka .Długi, krzepiący sen Odyseusza.. Walka z Kikonami.. Rady Ateny dla Telemacha Narrator zwraca się do Muzy, prosząc o natchnienie, kiedy będzie opowiadał historię dzielnego męża, który po zburzeniu Troi przez wiele lat błądził i tułał się po świecie, doświadczając wielu trudów i przygód.Ze wszystkich sił starał się zapewnić szczęśliwy powrót do .Jak napisać plan wydarzeń?. Opowieść Odyseusza.. 2 klasa gim,wydawnictwa , a podręcznik zatytuowany jest ,,Świat w słowach i obrazach''.. Niechęć Dzeusa do ludzi.. 2012-10-05 20:49:39 Czy macie plan ramowy do opowieści " Tułaczka Odyseusza " 2010-02-23 18:11:07 Załóż nowy klub🎓 Tułaczka Odyseusza - plan wydarzeń - Plan wydarzeń: Opuszczenie Troi.. Sporządź notatkę dotyczącą wojen prowadzonych przez Rzym z Kartaginą .Wędrówka Odyseusza - plan wydarzeń Autor: Karolina Marlęga Serwis chroniony prawem autorskim.. (Podstęp Odyseusza wprowadzenie konia do miasta).. Zniszczenie okrętów Odyseusza przez burzę.. Na wyspie Eola - pomoc króla wiatrów.Odyseja - streszczenie szczegółowe, PIEŚŃ PIERWSZA Zgromadzenie bogów.. Informacja o losach bohaterów trojańskich, którzy powrócili już do swoich domów.. Spotkanie z Penelopą.. Zgromadzenie mieszkańców Itaki na rozkaz Telemacha..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt