Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu o atenie
Nie za długi nie za krótki z 2 kartki z zeszytu!Napisz opowiadanie twórcze o jednej z przygód Ateny.. Jedną częśćcią było mięso owinięte w skóry, a drugą kości owinięte w tłuszcz.- opowiedz o spotkaniu bohaterów różnych utworów literackich w wymyślonych okolicznościach Jak napisać opowiadanie?. Akcje swojego opo-Opowiadanie z dialogiem Spotkanie z bohaterem, dzięk.. Uwzglednia ono .. Może się w nim znaleźć fikcja literacka, ale nie może ona całkowicie wypaczać sensu pierwowzoru.. Wybierz dowolny mit i napisz opowiadanie na jego podstawie.. a) Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.. Napisz opowiadanie twórcze, w którym przedstawisz nową wersję tego mitu.Niezbyt długie opowiadanie Przedmiot: Język polski / Gimnazjum: 1 rozwiązanie: autor: Kubs0n 6.4.2010 (22:41) hel.. Napisz współczesną wersję mitu o Detalu i ikarze77% Daniel Defoe "Robinson Crusoe" - opowiadanie odtwórcze.. c) Tezeusz zostawił śpiącą Ariadnę na wyspie Naksos.Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.. Na temat: wyobraź sobie .. W każdym numerze omawiamy inną formę wypowiedzi wymaganą do egzaminu gimnazjalisty lub sprawdzianu ósmoklasisty.Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowiešci przedstawia przygody bohaterów znanych z mitologii lub z Biblii, na przyklad przeniesionych w czasy wspólczesne..

Napisz opowiadanie twórcze o jednej z przygód Ateny....

Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach: 1.. Jej świętym zwierzęciem jest sowa, a rośliną - oliwka.Jej rzymskim odpowiednikiem jest MinerwaZnajdź odpowiedź na Twoje pytanie o opowiadanie twórcze na podstawie mitu o Prometeuszu .. To znaczy, że powinien mieć wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. Sprawdzenie tekstu pod kątem ewentualnych błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub innych.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.22.04 - 24.04.20 współczesne JAK ZREDAGOWAĆ OPOWIADANIE TWÓRZE?. Ἀθήνη Athene, Ἀθηναίη Athenaie, łac. Minerva) - w mitologii greckiej bogini mądrości, sztuki, sprawiedliwej wojny oraz opiekunka miast, m.in. Aten i Sparty.Jest jedną z dwunastu głównych bogów olimpijskich.. TEST JUŻ ODBYŁ SIĘ .. Opowiadanie twórcze na podstawie własnych przeżyćTemat: Jak może zakończyć się historia Kopciuszka - opowiadanie twórcze.. Zapoznaj się z przydatnym słownictwem oraz z informacjami mówiącymi o tym, jak należy napisać opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieści - podręcznik strona 269 .Jak napisać opowiadanie, czyli opowiadanie i jego rodzaje.. Określ czas i miejsce akcji.Jak napisać opowiadanie?. Temat 1.. 78% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 73% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści..

Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270.

Zapoznaj się z definicją- opowiadania twórczego na podstawie mitu czy przypowieści zamieszczonej w podręczniku na stronie 269./ przepisz ją do zeszytu.. Ćwiczenia - do wyboru.. Pamiętaj, że Twoja praca musi liczyć co najmniej 200 słów.. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.. Pamiętaj, że: - opowiadanie składa się z 3 części, - każdą z części rozpoczynamy akapitem,Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu, w którym przedstawisz dalsze losy pary bohaterów.. Napisz wspólczesnq wersje przypowiešci o mitosiernym Samarytaninie.. Bez względu na to, jaki rodzaj opowiadania chcesz napisać, musisz pamiętać o tym, aby tekst był trójdzielny.. Napisz plan wydarzeń ukazanych w "Dziadach" cz.II.. a) Przeczytaj mit lub przypowieść biblijną, na podstawie której chcesz napisać swoje opowiadanie; b) Zastanów się, czy napiszesz: nową wersję wydarzeń, w której występują bohaterowi biblijni?Wymyśl i napisz opowiadanie twórcze rozpoczynające się od zdania: .. Na świat wydostały się wszystkie smutki, choroby, zbrodnie.. - budowa, zasady, zwroty.. O Przypomnij sobie treść utworu, na podstawie które­ go będziesz pisać opowiadanie.. ☺Na dzisiejszej lekcji: dowiesz się, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przy- powieści, przypomnisz sobie treść mitu o Heraklesie i przygotujesz scenariusz gry komputerowej według własnego pomysłu,.2..

Napisz opowiadanie twórcze.

O placówce; Historia; Sekretariat; Dyrekcja; Kadra; Nowościo jego stanie zdrowia, samopoczuciu i potrzebach Zwrot akcji obydwoje postanawiają pomoc - młody człowiek idzie do baru po posiłek Zakończenie mężczyzna dziękuje darczyńcom, młodzi żegnają się z bezdomnym 1- 2 czerwca 2020r.. Poniższa prezentacja służy przypomnieniu, co to jest opowiadanie.a) tematu o charakterze twórczym (np. opowiadanie twórcze) oraz b) tematu o charakterze argumentacyjnym (np. rozprawka, artykuł, przemówienie).. Wyobraź sobie, że Prometeusz zdobył ogień w inny sposób niż ten, który poznałeś/poznałaś.. mam napisać opowiadanie ,, każdy ma swoją górę'' a mam pustke w Przedmiot: Język polski / Gimnazjum: 1 rozwiązanie: autor: isiak 11.4.2010 (18:00) opowiadanie na temat wybranego cytatu z Małego Księcia Przedmiot: Język .Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. 1) Na podstawie notatek z dnia 15.04.2020 o opowiadaniu twórczym postaraj się napisać historię Kopciuszka, gdyby nie zgubił pantofelka.. Bogini opowiadanej w innych mitach.. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. Jak potoczyłyby się losy Syzyfa, gdyby zrozumiał, że popełnił błąd,Język polski Klasa VI maj Temat: Jan napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?.

Zadanie napisz w formie rozprawki.

Napisz opowiadanie twórcze, w którym bohater wybrane.. Przeanalizujcie informacje o komponowaniu opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści s. 269.. Prometeusz chcąc się zemścić na bogach zabił woła i podzielił go na części ( za puszke Pandory).. Formatowanie tekstu - czytelność -> akapity, nagłówki, oznaczenie najważniejszych elementów tekstu 2.. Jest to jedna z form, która obok opowiadania na podstawie baśni lub legendy wykorzystywać będzie teksty znane uczniom z klas młodszych w nowym - kreatywnym ujęciu.Ważne: na wykonanie testu masz czas do godz. 15.00, ponieważ muszę sprawdzić i wprowadzić wyniki na platformę.. Pamiętaj o budowie opowiadania oraz o limicie słów (minimum 100).. Każdy temat będzie wymagał odwołania się do obowiązkowej lektury szkolnej ORAZ/LUB do utworu bądź utworów samodzielnie wybranych przez ucznia.Na podstawie mitu o Demeter I Korze lub Dedalu i Ikarze napisać.. Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. b) Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.. Zadanie domowe - odesłać najpóźniej w niedzielę.. Wymyśl inne (nowe) wersje znanych mitów.. Temat: Ćwiczenia w poprawnym redagowaniu opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści.. Opowiedz jedną z przygód Ateny odwołaj się do informacji.. zadbaj o językową stronę swojego tekstu, nie powielaj istniejących już wersji opowieści.Szóstoklasiści już niebawem stworzą kolejną formę wypowiedzi pisemnej - opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. napisz opowiadanie twórcze na podstawie przypowieśći o synu marnotrawnym; Napisz opowiadanie o spotkaniu się z gen. Ordonem; Napisz opowiadanie twórcze moj niezwykły senTemat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Wybierz jeden z podanych tematów.. Proszę wybrać jeden temat.. Proszę o opowiadanie mitu "O Atenie" Proszę o opowiadanie mitu "O Atenie" na godzinę 20.30.. Napisz wypracowanie.. Byłoby dobrze, żeby opowiadanie miało chwytliwy tytuł.Opowiadanie na podstawie mitu - rozwiązanie zadania.. W czym pomagają wynalazki i jak.. Napisz inne zakończenie mitu.. Uporządkuj wiedzę na temat postaci, które opiszesz - ich zachowania, wyglądu, cech charakteru, przyzwyczajeń.Opowiadanie twórcze na podstawie lektury, filmu itp.. Stosuje się je np. w przypadku gdy chcemy ukazać dalsze losy bohatera.. Następnie zapoznajcie się z treścią i konstrukcją wzorcowego opowiadania twórczego s. 270.Atena (gr..Komentarze

Brak komentarzy.