Wpisz zaimki dzierżawcze mein meine dein deine
aj)( czego nam potrzeba?. w języku niemieckim, podobnie jak w polskim, każda osoba ma swój odpowiedni zaimek dzierżawczy • z aimki dzierżawcze spełniają w zdaniu rolę przydawki (najczęściej) i zastępują rodzajnik • z aimek dzierżawczy, podobnie jak rodzajnik ein, ma jednakową końcówkę: - w mianowniku liczby pojedynczej dla rodzaju męskiego i nijakiegoZaimki dzierżawcze • określają przynależność Wo ist dein Heft?. 2011-11-27 17:33:01 jak sie jest dziewczyna w j.niemieckim to pisze sie mein czy meine ?. Oto kilka z nich: Zaimek dzierżawczy w mianowniku - ćwiczenia; Zaimek dzierżawczy - tekst z lukamimasz szczeszcie mieszkam od urodzenia w niemczeh Mein- uzywasz kiedy np. przy wypowiedziach jak Das ist mein Hund.- To jest moj pies.. W internecie jest wiele ćwiczeń na odmianę i użycie zaimków dzierżawczych w języku niemieckim.. Każda osoba w języku niemieckim ma swój zaimek.. • odmieniamy przez rodzaje, przypadki i liczbę Die Farbe seiner Schultasche gefällt mir nicht.. Kliknij przycisk Udostępnij, aby ją upublicznić.. 2010-11-28 18:48:21; Wybierz odpowiednie zaimki dzierżawcze 2013-10-01 18:49:29; Co to są zaimki dzierżawcze?. Przykłady.WPISZ ZAIMKI DZIERZAWCZE MEIN ,MEINE ,DEIN ,DEINE ,SEIN ,SEINE.. Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. tzn. mein to jest moj, ale uzywasz to tylko wtedy gdy rzeczownik jest w rodzaju meskim w niemckim np. der bleistift- mein bleistift der Mann- mein Mann dein uzywas gdy chcesz powiedziec Twoj pies, twoj olowek i.t.d tylko w rodzaju meskim (der) meine, deine .Co to oznacza i gdzie się tego stosuje ; Mein, Meine - Dein Deine..

Wpisz właściwe zaimki dzierżawcze... 1 Zadanie.

czyt.. Ich finde meine Sachen nicht!/ Nie mogę znaleźć moich rzeczy!Przy zaimku „euer - wasz" podałem jego krótszą formę (znika „e"), gdyż jest ona moim zdaniem krótsza i tym samym łatwiejsza.. 3 Zadanie.. Nowa Era Październik Rozdział 1 !. "Ta tablica wyników jest obecnie prywatna.. Podręcznik: - rozdział I, lekcje L1−L8 - Dialogecke EXTRA!. Ta tablica wyników została wyłączona przez właściciela zasobu.. Zanim przejdziemy do naszego zagadnienia, musimy wrócić do lekcji 1 o zaimku osobowym.. mein mein e mein mein e. Genitiv czyj?czyje?Wpisz rodzajnik określony,nieokreślony lub zaimek dzierżawczy.. (Jak nazywa się twoja mama?). Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. 2009-09-28 17:44:12Opracowane na podstawie podręcznika „Meine Deutschtour" dla klasy 7 wyd.. Liczba mnoga.. 2014-09-29 13:37:40 Zaimki dzierżawcze angielski.. 2011-03-01 20:18:08Zawsze należy podać odpowiedni zaimek dzierżawczy.. Lubię moją teściową, mojego .Start studying Zaimek dzierżawczy w mianowniku i bierniku.. Wszystkie inne zaimki dzierżawcze (dein, sein, ihr, unser, euer, ihr) deklinują się według tego samego systemu, czyli dodaje się te same końcówki:Zaimki dzierżawcze używamy do określenia przynależności.. Rolą zaimków dzierżawczych zarówno w języku polskim jak i niemieckim jest informowanie o przynależności do kogoś..

2014-09-29 13:37:40; Zaimki dzierżawcze.

Zeszyt ćwiczeń:ZAIMEK DZIERŻAWCZY DAS POSSESSIVPRONOMEN.. 2013-02-06 17:46:15 Czym się różni SEIN , A DEIN i kiedy używamy w jeżyku niemeickim jako zaimek dzierżawczy ?/ 2012-01-01 18:17:38(Zaimek dzierżawczy w mianowniku.). Tak robimy a każdym innym zdaniem, np.: Odwiedzamy swoich przyjaciół każdego dnia.. Otworzcie podręczniki na stronie 38 i zapiszcie temat lekcji.. Podobnie jak w języku polskim odmienia się przez rodzaje i przypadki (w języku niemieckim 4) wg poniższej tabelki: r. męski r. żeński r. nijaki liczba mnoga.. 1. ich und meine Freundin - ja i moja przyjaciółka / dziewczyna 2. du und dein Name - ty i twoje imię, nazwisko .. Wir treffen unsere Freunde jeden Tag.Zadanie: wpisz zaimki dzierżawcze i utwórz według przykładu przykład wie alt ist dein vater mein vater ist 38 jahre alt 1 Rozwiązanie: 1 wie hei t dein vater mein 2 wie hei t deine mutter meine 3 wie ist deine mutterA teraz kilka przykładów na zaimki osobowe i dzierżawcze w Akkusativie: „Ich liebe dich.". : zaimek dzierżawczy od JA - mein; pies - DER Hund z - mit [kiedy w zdaniu mamy mit, czyli 'z', to musimy je połączyć z trzecim przypadkiem, czyli Dativem 'D.']).

Zapiszcie do zeszytów: Zaimki dzierżawcze stosuje się zamiast rodzajników!!!

•!Nazywanie członków rodziny •!Opowiadanie o rodzinie •!Nazywanie zawodów pytania szczegó •!Zaimki dzierżawcze mein/meine, dein/deine 2.5, 3.4, w mianowniku •!Pytania rozstrzygające i łowe W-Fragen •!Czasownik .- stosuje w zdaniach zaimki dzierżawcze mein / meine, dein / deine w mianowniku, - stosuje w zdaniach odpowiednie formy czasownika mögen, - tworzy pytania rozstrzygające, - tworzy zdania twierdzące i przeczące.. Liczba pojedyncza..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt