Opisz achillesa i hektora na podstawie tekstu wygląd cechy charakteru
Achillesa nie sposób jednoznacznie określić, ponieważ posiada zarówno pozytywne jak i negatywne cechy.Czego wynikiem była walka achillesa i hektora?. Achilles to syn Peleusa, który był księciem tesalskim, i bardzo pięknej morskiej bogini Tetydy.Achilles i Hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów: Greków i Trojańczyków.. Pierwszy z nich był synem bogini morskiej Tetydy i .Moim zdaniem Achilles i Hektor byli najwspanialszymi wojownikami na tle wielu lat i wojen.. Cechowała go pycha, duma i okrucieństwo, a ponadto nie potrafił przewidywać konsekwencji swoich działań - najpierw działał, a potem myślał.Jedno jest pewne, Achilles nie ukrywa swoich uczuć ani myśli, o czym świadczy taki choćby fragment tekstu: "Jest mi tak bowiem obmierzły, jak same bramy Hadesa, Kto w sercu jedno ukrywa, a na języku ma drugie.". Iliada powstała najprawdopodobniej w VIII w. p.n.e. (a spisana została jeszcze później), natomiast zdarzenia opisywane w tym utworze sięgają kilkuset .Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa - Strona 2.. 2010-11-02 10:06:38; Język polski.. Hektor był synem króla Priama i jednym z najdzielniejszych trojańskich wojowników, któremu nikt z Greków nie potrafił stawić czoła.. Z artykułu dowiesz się także, jak sprawdzić, jaki masz charakter.. Epos ten składa się z dwudziestu czterech pieśni opisujących ostatnie czterdzieści dni, trwającej dziesięć lat wojny pomiędzy Trojanami i Grekami.1.przejdź do szczegółowej charakterystyki Achillesa i Hektora..

Zarys na podstawie fragmentu z podręcznika.

Potrafi pohamować swoją dumę, a nawet ukorzyć się przed Achillesem.. Achilles.Jakie są wspólne cechy wyglądu, zachowania, charakteru Achillesa i Hektora?. Hektor zdawał sobie sprawę z tego ,jak wiele ofiar pochłonęła wojna.Przydatność 75% Napisz relację reporterską z pojedynku Hektora i Achillesa językiem współczesnym.. Został on wychowany na wyspie Skyros razem z córkami króla Lykomedesa.. Czytając historię wojny trojańskiej dowiadujemy się wiele o dwóch głównych bohaterach tego mitu - Achillesie i Hektorze.. Tutaj zauważamy kolejne cechy charakteru budowniczego: chęć zgody i kompromisu, gdyż przed .Homer opisuje w "Iliadzie" dwa wyraźne, mocne charaktery: Achillesa i Hektora.. Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.Achilles posiadał zbroję oraz tarczę, którą Homer szczegółowo opisał.. Pierwszy z nich był synem bogini morskiej Tetydy i śmiertelnika Peleusa , drugi zaś wywodził się z rodu Priama - króla starożytnej Troi.Opisz wygląd Hektora Podobne tematy..

b)opisz cechy zewnętrzne Achillesa i Hektora.

Wydawać by się mogło, że bardzo byli do siebie podobni, jednak szybko ujawniły się cechy odróżniające ich bardzo mocno.. Głównymi bohaterami „Iliady" Homera są Achilles i Hektor.. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków.. Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. 2010-09-26 19:30:04; Poda mi ktoś cechy charakteru ( pozytywne ^^) 2011-10-03 12:38:06; Język polski.. Na pierwszy rzut oka byli bardzo do siebie podobni.. Czytając historię wojny trojańskiej dowiadujemy się wiele o dwóch głównych bohaterach tego mitu - Achillesie i Hektorze.. 2010-10-06 19:22:36; Jakie są wspólne cechy wyglądu, zachowania, charakteru Achillesa i Hektora?. Hektor był w pewnym sensie przeciwieństwem Achillesa, ponieważ charakteryzował się mniejszą ambicją.Charakterystyka porównawcza hektora i achillesa 2013-09-22 17:31:43; Kto mi poda cechy charakteru Hektora i Achillesa?. Wygląd Achillesa i Hektora spełniał normy starożytnego, bardzo wygórowanego kanonu urody.Achilles jest zdecydowanym przeciwieństwem Hektora.. Bohater wyróżniał się pięknym, wyrzeźbionym ciałem jak przystało na walecznego rycerza.. To właśnie dzięki nim „Iliada" Homera jest tak chętnie czytanym i omawianym eposem rycerskim.. Podaj epitety oraz porównania homeryckie dotyczące ich wyglądu, sprawności fizycznej i umiejętności.Mój Wygląd (504017) Moja Klasa (74686) Nick lub Pseudonim (80275) Problemy (874130) Rozwój Osobisty (484) ..

Te ścierające się ze sobą postacie mają bardzo wyraźnie zarysowane cechy charakteru.

Trafia ona Achillesa w piętę, jedyny punkt, poprzez zranienie którego można było doprowadzić do śmierci herosa.lub krótsze Hektor był synem króla Priama i jednym z najdzielniejszych trojańskich wojowników, któremu nikt z Greków nie potrafił stawić czoła.. Tabela przedstawiająca Stasia Tarkowskiego z książki H. Sienkiewicza pt. "W Pustyni i w Puszczy", jego wygląd, umiejętności i cechy charakteru, oraz przykłady wiciu7259 Użytkownik Podpowiadamy również, jakie cechy charakteru są interesujące dla pracodawców i jak wpisać je do CV (także po angielsku).Przydatność 75% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Do walki pod murami Troi staną: Hektor - jedne z najdzielniejszych bohaterów wojny trojańskiej- i stojący po stronie greckiej gniewny Achilles, którego ciało, z wyjątkiem pięty, odporne jest na wszystkie ciosy.W Iliadzie, starożytnym eposie greckim, narrator ukazuje nam sylwetki dwóch postaci, Hektora oraz Achillesa.. Achilles jest potomkiem Tetydy i Peleusa.. Bohater wyróżniał się pięknym, wyrzeźbionym ciałem jak przystało na walecznego rycerza.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Poczynaniami Achillesa także rządzi fatum, z którym nie ma jak walczyć - najpierw traci Bryzeidę, potem Patroklesa.Sprawdź, jakie są pozytywne i negatywne cechy charakteru i czym różnią się one od osobowości..

Swoje cechy charakteru ujawnia nam najpełniej w czasie walki o Troję.

Na pierwszy rzut oka byli bardzo do siebie podobni.. 2010-09-26 19:30:04📢 Informacje na temat opisz wygląd Achillesa Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.. Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Gdy stracił swego przyjaciela Patroklesa opętała go niesamowita chęć zemsty.. Bohatera zabija strzała wystrzelona przez Apollona.. Prosi greckiego wojownika o godne potraktowanie jego zwłok po śmierci.Charakterystyka Hektora - porównanie z Achillesem.. Cechy eposu Akcja eposu rozgrywa się w przeszłości.. W tym celu wykonaj polecenia i odpowiedz na pytania: a)wypisz epitety, którymi są określani obaj bohaterowie.. Jednym z nich jest Hektor.. Przez admin .. Za chwilę obejrzymy pojedynek dwóch sławnych i mężnych wojowników.. Głównymi bohaterami „Iliady" Homera są Achilles i Hektor.. Ich czyny podlegają bezpośredniej ocenie moralnej, zawartej w wypowiedziach współbohaterów "Iliady", a także ocenie pośredniej, dokonywanej przez czytelnika .Hektor decydując się na walkę z Achillesem wiedział, że przegra, że przeciwnik jest silniejszy, a poza tym sprzyjają mu bogowie.. 2010-09-26 19:30:04 Język polski.. Achilles i Hektor , to dwaj główni bohaterowie 'Iliady" Homera ,powstałej w starożytności na przełomie IX i VIII wieku.. Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora .. Ciało Achillesa cechowała duża odporność na ciosy, z wyjątkiem pięty, która była słabym punktem herosa.. Jest człowiekiem niezwykle odważnym, co ukazał w trakcie walki z Achillesem.. 2010-09-24 17:52:09Hektor jest w stanie zdobyć się na poświęcenie najważniejszych wartości, łącznie z własnym życiem, jeśli wymagać tego będzie dobro ogółu.. Później okazało się, że mają także cechy, którymi się różnią.. 2010-09-24 17:52:09; Jakie są wspólne cechy wyglądu, zachowania, charakteru Achillesa i Hektora?. 2010-09-24 17:52:09Przydatność 65% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII "Iliady".. Aby ocalić honor musiał jednak stanąć do walki.. (Pan Tadeusz) 2021-01-20 18 .. w którym zamknął go zazdrosny Minos.. Charakterystyka została napisana na podstawie fragmentów „Iliady", głównie Pojedynku Achillesa z Hektorem.Przydatność 70% Podpunkty do rozwinięcia charakterystyki Achillesa i Hektora.. Charakterystyka Hektora i Achillesa (podpunkty do rozwiniecia) w oparciu o fragmenty "Iliady" Homera oraz najczesciej uzywane srodki stylistyczne HEKTOR: - czuje on respekt przed swoim przeciwnikiem z ktorym mimo tego, iz probuje odwlec ten moment musi sie zmierzyc, - szanował on bardzo prawa boskie choć można .A oto cechy eposu, które odnajdziesz w Iliadzie (większość przykładów opiera się na fragmencie pojedynku Achillesa z Hektorem)..Komentarze

Brak komentarzy.