Napisz charakterystykę porównawczą achillesa i hektora
skonfrontował dwóch bohaterów: Achillesa i Hektora.. Uwaga!. Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Hektor to syn króla Pryjama, a Achilles jest synem Zeusa, półbogiem.. Achilles był synem księcia tesalskiego, Peleusa oraz boginki morskiej Tetydy.. Za chwilę obejrzymy pojedynek dwóch sławnych i mężnych wojowników.. Wstęp - Kim są bohaterowie?. Dba bardziej o dobro kraju niż o swoją sławę.. 2010-09-24 17:52:09; epitety i wyrażenia określające Achillesa i Hektora .Obaj szlachetnego pochodzenia, odebrali wychowanie godne wojowników: Achillesa wychowywał mądry centaur Chiron, a Hektor był wychowywany, jako pierworodny syn króla Troi.. Do walki pod murami Troi staną: Hektor - jedne z najdzielniejszych bohaterów wojny trojańskiej- i stojący po stronie greckiej gniewny Achilles, którego ciało, z wyjątkiem pięty, odporne jest na wszystkie ciosy.• Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza • Inni bohaterowie Iliady • Tarcza Achillesa • Rola bogów w Iliadzie • Umowność, realizm, idealizacja, cudowność Iliady • Iliada jako epos • Narracja Iliady • Geneza wojny trojańskiej • Iliada - plan wydarzeńcharakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora - napisał w Język polski: Jak by ktoś był tak uprzejmy mi napisać wypracowanko na ten temat to będe wdzięczny i oczywiście wynagrodze sogiem.DziękiBierz od świata to, co ci daje, ale nie domagaj się tego, czego ci dać nie chce..

Napisz charakterystykę porównawczą Odyseusza i Hektora.

Cechowała go pycha, duma i okrucieństwo, a ponadto nie potrafił przewidywać konsekwencji swoich działań - najpierw działał, a potem myślał.Charakterystyka porównawcza hektora i achillesa 2013-09-22 17:31:43 Język Polski charakterystyka Merkucja 2009-05-07 15:51:40 Napisz cechy Achillesa i Hektora 2015-11-02 15:51:25Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Dopiero wtedy praca będzie zasługiwała na nazwę charakterystyki .Hektor i Achilles to bohaterowie fragmentu poematu Homera pt. "Iliada".. Gdy stracił swego przyjaciela Patroklesa opętała go niesamowita chęć zemsty.. O względy jego matki starało się dwóch olimpijczyków - sam Zeus i bóg mórz, Posejdon.Charakterystyka porównawcza - rozwiązanie zadania.. Byli nimi mityczni wodzowie - Achilles i Hektor.Wydawać by się mogło, że bardzo byli do siebie podobni, jednak szybko ujawniły się cechy odróżniające ich bardzo mocno.Achilles i Hektor są bohaterami eposu Homera pt. „Iliada".. Achilles skupia się tylko na sobie Zakończenie .Achilles jest zdecydowanym przeciwieństwem Hektora.. Wiernie służyli swojej ojczyźnie.. Obaj herosi byli wzorami idealnego.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora..

2010-10-06 19:22:36; Kto napiszę charakterystykę Achillesa?

Pierwszy był jedynakiem, a drugi miał młodsze rodzeństwo: siostrę Kasandrę i brata Parysa.. Do walki pod murami Troi staną: Hektor - jedne z najdzielniejszych bohaterów wojny trojańskiej- i stojący po stronie greckiej gniewny Achilles, którego ciało, z wyjątkiem pięty, odporne jest na wszystkie ciosy.Hektor i Achilles [charakterystyka porównawcza] Plan wypracowania: Przedstawienie postaci obu wielkich bohaterów wojny trojańskiej.. 2010-11-20 14:20:13; Język polski.. Atena-opiekuńcza bogini Achillesa podała mu włócznię.. czy jest dla nich honor?. Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.Jest odpowiedzialny.. napisz krótokie realistyczne opowiadanie z życia urszulki charakterystyka każda chwila sprzyja bohaterstwu .. charakterystyka porownawcza marii magdaleny i soni spotkanie w karczmie pan tadeusz klucz Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. Dokonał tego w szczególny sposób nie tylko bezpośrednio poprzez opisy obydwu postaci, ale też jakby bezpośrednio przedstawiając ich dążenie do walki i sam pojedynek.. Napisz wypracowanie o charakterystyce Ani Kowalik; Proszę o pomoc zadanie w zalaczniku opisz obraz; Udowodnij że dana sytułacja jest konieczna.. Heros poślubił Demideę córkę Likomedesa i miał z nią syna Neptolemosa.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora ..

Hektor rzucił swoją w kierunku Achillesa, jednak tego obroniła tarcza.Napisz charakterystykę porównawczą hektora i odyseusza +1 głos.

Hektor to prawy i szlachetny wojownik.. Ten fragment ma bardzo duże znaczenie w całym dziele.. Hektor ubierał do walki ciężka, spizowa zbroje, zdobyta w walce z Patroklem, oraz bojowy hełm ozdobiony długa .Charakterystyka porównawcza hektora i achillesa 2013-09-22 17:31:43; Czego wynikiem była walka achillesa i hektora?. Ciąg wydarzeń podczas pojedynku Hektora i Achillesa.. Natomiast Hektor - jako człowiek - odznaczał się szlachetnością i czułością.Napisz charakterystykę porównawczą Achillesa i hektora .. Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa W tej pracy będę analizował bohaterów Iliady, a dokładniej pojedynku pomiędzy Achillesem a Hektorem.. Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie w charakterystyce.. .Achilles jednak nie zgodził się na taki ,,układ" i cisnął swoją włócznię, z zamiarem zabicia Hektora.. Portal z którmy zaliczsz maturę.. Ten fragment ma bardzo duże znaczenie w całym dziele.. Rozwinięcie - Dlaczego walczą?. Jeden i drugi, należą do odważnych, i mężnych rycerzy.. Hektor najlepszym rycerzem trojańskim (wojownik, syn, brat, mąż i ojciec).Przydatność 75% Napisz relację reporterską z pojedynku Hektora i Achillesa językiem współczesnym..

Napisz charakterystykę bohatera literackiego, który ... ...Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na ... 1 .scharakteryzuj miłość romantyczną .

Heros walczył po stronie Greków.. Ojcem Hektora był władca Troi, Priam, natomiast matką Hekate.Hektor walczył po stronie Troi, przeciwko Achillesowi.Reasumując rozważania na temat wyglądu zewnętrznego i cech charakteru Achillesa i Hektora należy stwierdzić, że obaj byli wojownikami szalenie odważnymi.. odwołaj się .. Achilles - jako heros, pewien zwycięstwa w walce był nieczułym, bezlitosnym zabójcą.. 2,900 wizyt.. Jakie wydarzenia związały ich losy?. jaki był stosunek Hektora do ojczyzny i żony?. co ich napędza do walki?. Opisz i.Przydatność 75% Napisz relację reporterską z pojedynku Hektora i Achillesa językiem współczesnym.. Syn Priama zdołał jednak uniknąć śmierci uchylając się przed bronią.. Natomiast prosić możesz zawszeCharakterystyka porównawcza.. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków.. Kiedy był mały matka zanurzała go w świętej rzece, aby zyskał on nieśmiertelność, lecz pięta, za którą trzymała go nie była zamaczana i stała się jedyną śmiertelną częścią ciała Achillesa.Achilles i Hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów: Greków i Trojańczyków.. Obaj s wojownikami: Hektor jest obrońcą Troi, a Achilles należy do wojsk Achajskich.. Hektor i Achilles to dwóch herosów, którzy reprezentowali wzorzec idealnego rycerza.. To ma być charakterystyka porównawcza!. Byli oni dobrze urodzeni i nienagannie wyglądający: emanowali urodą i wdziękiem, byli mężni i dobrze zbudowani.Napisz Charakterystykę porównawcza Achillesa i Hektora.. W przeciwieństwie do Achillesa panuje nad emocjami i zachowuje rozwagę.. W swojej pracy uwzględnij wartości, którymi kierował się każdy z tych bohaterów,stosunek do rodziny oraz ojczyzny.. charakterystyka;Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa W tej pracy będę analizował bohaterów Iliady, a dokładniej pojedynku pomiędzy Achillesem a Hektorem.. Maniaczekk; 12.09.2013 Jeden z największych bohaterów wojny trojańskiej był synem nereidy - Tetydy i tesalskiego królewicza, Pelesusa.. Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.Wojna trojańska, jak każda wojna świata, miał swoich bohaterów.. Achilles walczył po stronie obozu greckiego, a Hektor jako obrońca Troi.. Za chwilę obejrzymy pojedynek dwóch sławnych i mężnych wojowników..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt