Napisz 4 zdania o szewczyku dratewce
Napisz o swoim pobycie w muzeum lub galerii lub w operze.„O Szewczyku Dratewce" w wykonaniu Teatru La Fayette.. Księgarnia, Literatura dla dzieci i młodzieży.. Zdjęcia i aktualny repertuar w trojmiasto.plTeatr Klapa czyli Koperek i Kminek „O Szewczyku Dratewce" 19.11.2017 r. (niedziela), godz. 17.00 Bilety: 10 zł, kasa czynna od godz. 16.30.. Szybko okazało się, że .Było to ogromne zwierzę, o zielonej skórze, długim ogonie i paszczy wypełnionej ostrymi zębami.. Baśń opublikowana została po raz pierwszy w 1961 roku w zbiorze Czarodziejska księga, a w 1973 roku jako samodzielna publikacja.. Tytułowy szewczyk, dzięki pomocy przyjaciół, wykonał prace zlecone przez złą czarownicę i uwolnił wiezioną przez nią dziewczynę.Dratewka był skromnym szewczykiem naprawiającym buty ludziom z miasta.. W czasie swojej wędrówki pomógł mrówkom, pszczołom i kaczkom.. Wreszcie dotarł do miasta, gdzie znajdował się zamek, w którym zła czarownica .1.. Dratewka pomaga pszczołom.. Janiny Porazińskiej.. W wersjach oralnych jest to postać bezimienna, → szewc, który pokonuje → smoka i wyzwala niewoloną przez niego pannę (→ królewnę).. Pszczoły wskazują Dratewce właściwą pannę.. Kaczor pomaga szewczykowi odnaleźć klucz.. 2.Dostrzeżenie zniszczonego mrowiska na skraju drogi.. Tamte są jasne, przejrzyste i przyjemne.. Dalsza wędrówka i pomoc pszczołom w zreperowaniu barci..

Dzieci najpierw obejrzały w teatrze bajkę o szewczyku Dratewce.

Ubrany w liche odzienie, zniszczone skórzane buty mając za jedyne pożywienie suchą kromkę chleba przemierzał świat w poszukiwaniu zarobku.Zajrzyjcie do klasyki, czyli do książki o dzielnym Szewczyku Dratewce.. Szewczyk Dratewka - tytuł baśni Janiny Porazińskiej opartej na podaniach ludowych.. Wdzięczność starego kaczora.. istoryjkę obrazkową o Szewczyku Dratewce?. Jeśli chodzi o ilustracje, to są dużo gorsze w porównaniu do innej książeczki z serii - „Jak Wojtek został strażakiem" Czesława Janczarskiego.. Młodzieniec dzieli się chlebem z kaczkami.. Wówczas na brzeg barci wyszła królowa pszczół.. 6.Napotkanie uszkodzonej barci i pomoc pszczołom.. Wędrówka Szewczyka przez ciemny las.. 2020-12-22 08:55:25; Proszę o pomoc potrzebuje to na dziś do maks 21 00 język polski 2020-12-21 12:27:57Szewczyk Dratewka.. Potem zwiedziły park Łazienki Królewskie.. Szewczyk pomaga mrówkom naprawić mrowisko.. Klasa 1a była na wycieczce w warszawie.. Przybycie do wielkiego miasteczka.. O tym, że nawet najcięższy los może się odwrócić, trzeba tylko mieć wiarę i nie poddawać się nigdy, przenigdy.Szewczyk Dratewka był chłopcem bardzo bohaterski gdyż uratował królewnę , Chłopiec stawiał czoła przeciwnościom np. oddzielił mak od piasku.. Wdzięczność mrówek i obietnica pomocy.. Od wszystkich dostał drobiazg, dzięki któremu mógł poprosić o pomoc, gdyby jej potrzebował..

Przeczytaj tekst w ramce i napisz odpowiedzi pełnym zdaniem na pytania.

9.Królewna uwięziona w wieży.Ni mniej ni więcej zachęcam Was bardzo do przeczytania bajki o Szewczyku Dratewce, dzieciom.. 3.Pomoc biednym mrówkom.. Pomagają mu w tym zaprzyjaźnione z nim zwierzęta.Szewczyk Dratewka - streszczenie utworu Janiny Porazińskiej - strona 2.. Znana baśń o Szewczyku, który musi wykonać trzy trudne zadania, aby uwolnić pannę zamkniętą na wieży przez złą czarownicę.. Pewnego razu szewczyk Dratewka szedł wąską ścieżką przez las wesoło podśpiewując pod nosem.Szewczyk Dratewka zebrał plastry i włożył z powrotem do dziupli, a dziurę, z której ciekł miód zalepił woskiem.. Szewc nie stronił od pracy, jednak nie potrafił zarobić nawet na małe mieszkanie.. Teatr Klapa, czyli Koperek i Kminek (Gdańsk)O Szewczyku DratewceSpektakl przeznaczony dla dzieci w wieku: 3 - 12 latPrzedstawienie dla najmłodszych O .. Od wsi do wsi wędrował i stare obuwie łatał.. Dziadkowie lub rodzice wieczorami snuli o nim opowieści i roztaczali obrazy dalekich królestw i krain.. Dokarmianie chlebem głodujących kaczek.. Żył sobie raz szewczyk Dratewka.. Znajdziecie w niej piękne przesłanie, o tym że dobro, które ofiarujemy innym bezinteresowanie, zawsze wraca do nas.. Drukuj .. Pewnie większość dzieci kiedyś słyszała o Szewczyku Dratewce.. Pomagają mu w tym zaprzyjaźnione zwierzęta..

4 zdania 2020-12-23 21:16:12; Jak napisać opowiadanie, w którym Scrooge wystąpi jako uczestnik Dziadów?

Szedł raz Dratewka wielkim lasem, zobaczył pod sosną rozrzucone mrowisko.Szewczyk Dratewka był biedny jak przysłowiowa mysz kościelna.. 8.Dotarcie do miasteczka.. 8.Janina Porazińska „Szewczyk Dratewka".. Forum, komentarze, oceny, opinie dla Szewczyk DratewkaCzy m. głby r. wnie.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Zadanie: ułożyć wiersz o szewczyku dratewce tak aby sie rymował Rozwiązanie:szewczyk dratewka, wędrował przez las w swej drodzę, napotkał właśnie nas spytaliśmy go gdzie to tak pędzi on odpowiada, w poszukiwaniu pędzli pędzli ździwiliśmy się jak to a on na to, ,, a tak to 39 39 wzruszyliśmy ramionami i poszliśmy za nim, odtąd wędrujemy razem, paramiZadanie: ułożyć wiersz o szewczyku dratewce tak aby sie rymował Rozwiązanie:szedł szewczyk dratewka po zielonej łące mijał pola i lasy, powiedział cześć biedronce zaprzyjaźnił się z nią i zabrał ze sobą opowiadał bajki o dziewczynie z koroną śmiali się, bawili, skakali i droczyli nie opuszczali się od pierwszej chwili chłopiec nie wiedział gdzie go nogi zaniosą .Pewien chłopiec, szewczyk, który wyuczył się już szewskiego fachu, postanowił powędrować w świat, by rozpocząć samodzielne życie..

Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość lektury - Quiz; Pomagamy mrówkom odbudować mrowisko - Dodawanie do 20 // Dodawanie do 100Znana baśń o szewczyku, który musi wykonać trzy trudne zadania, aby uwolnić pannę zamkniętą na wieży przez złą czarownicę.

JednakSzewczyk Dratewka - opinie, komentarze o produkcie.. W dowód wdzięczności przybędziemy ci z pomocą, gdy będziesz jej potrzebował - powiedziała.1.. napisać ksią.. Szedł zawsze z uśmiechem na buzi licze na naj :Djak dobrze znasz lekture szewczyk dratewka1.. W przypadku niepogody - sala Kina Zamek lub Hol Wschodni (wejście A), liczba miejsc ograniczona, bezpłatne wejściówki do odbioru na pół godziny […] Mrówki pomagają szewczykowi oddzielić piasek od maku.. - Dziękujemy, dobry człowieku.. W parku dzieci widziały różne pomniki i zabytkowe budowle.. Nie raz zadaję sobie pytanie, skąd wie, co opisać, p -- rz ż ecie -- rz ż nie ma bła -- h ch ych wyda -- rz ż eń.Spotkanie z Szewczykiem Dratewką Napisane przez Paweł Gojny.. Jest to lektura sugerowana dla klasy 2.. Był odważny oraz był przyjazny i pomocny , ponieważ pomógł wielu stworzeniom.. Aby liche odzienie na grzbiecie, aby podarte skórzniaki na nogach, aby torba, a w niej kromka chleba — cały to był jego majątek.. istoryczną dla dzieci i umieścić w niej moją .. Smok zadomowił się w jamie pod zamkiem i żądał, aby raz w tygodniu składano mu ofiarę w postaci krowy.. Po drugie w tekście nie ma ani słowa o szewczyku Dratewce.Plik ilustracje do baśni szewczyk dratewka.docx na koncie użytkownika Kabanka64 • folder plansze edukacja polonistyczna • Data dodania: 29 paź 2010 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.O Szewczyku Dratewce.. Natrafienie na rozsypane mrowisko i pomoc w jego odbudowaniu.. 4.Obietnica pomocy złożona przez mrówki.. Dratewka i panna biorą ślub.Odpowiedz na pytanie: Czy lubisz książki z muzyką w tle?. Żył bardzo skromnie, nie posiadał niczego poza potarganą torbą i starym ubraniem.. Naucz się czytać tekstu z ramki.. Poznać jednak osobiście Szewczyka Dratewkę, to nie lada atrakcja.. 7.Dokarmienie głodnych kaczek.. W Szewczyku mamy mroczne, ciężkie obrazki, które nie do końca .1.Wędrówka szewczyka Dratewki przez las.. Popularność w Polsce zyskał dzięki wersji scenicznej Marii Kownackiej oraz wersji epickiej Janiny Porazińskiej.Ćwiczenia zostały przygotowane w oparciu o tekst legendy "Szewczyk Dratewka" w oprac.. Przedstawienie dla najmłodszych „O Szewczyku Dratewce" opowiada o szewcu, który pomaga innym, nie oczekując niczego w zamian..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt