Napisz słownie daty po niemiecku
julcia123; 27.12.2010 jeśli ci chodzi ogólnie o jakąś datę to my w klasie zapisujemy tak : np. czwartek 25 listopada 2010 6 Donnerstag, der 25.. Pamiętajmy iż mówią o latach używamy liczebników porządkowych (czyli jeden, dwa, trzy a nie pierwszy drugi, trzeci).Liczby po niemiecku w praktyce Daty.. - O jedenastej; Um siebzehn Uhr zehn - O siedemnastej dziesięć; Przy okazji warto znać jak jest zegar po niemiecku.. Bierz ile możesz, najlepiej całymi garściami.. Co w praktyce wygląda tak: .. Liczby niemieckie należy napisać słownie tylko w niektórych przypadkach - na szczęście!. To narzędzie online stworzone dla osób, które chcą przyspieszyć swoją pracę i uniknąć ewentualnych pomyłek.. Na końcu daty często dopisuje się skrót r. , który powinien być oddzielony od niej spacją, a po nim musi znajdować się kropka, np. 29.08.1980 r., 13 VII 2006 r.zapisz słownie daty: a) 1.09 - b) 30.07 c)am 25.12 d)am 12.03 PO NIEMIECKU Przedmiot: Język niemiecki / Gimnazjum 2 rozwiązania autor: Werandka1997 22.10.2010 (17:21)Jak napisać daty po amerykańsku?. Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.. Po zakończeniu akcji ratowniczej osoby udzielające pierwszej pomocy mogą potrzebować wsparcia psychologicznego.. Osoby nieprzytomne można ewakuować z miejsca wypadku, przenosząc je na "ławeczce".. W Niemczech można to zrobić na dwa sposoby: Berlin, den 15.08.2018; Berlin, 15.08.2018; Daty po niemiecku : słuchaj & powtarzajZapisz słownie daty po niemiecku !.

...Zapisz słownie daty po niemiecku .

Gdy będziesz w stanie bezbłędnie i bez zastanowienia podać aktualną godzinę, będzie to znak że udało Ci się w pełni .kwadrans po siódmej: siódma piętnaście: 7:20 Uhr: playzwanzig nach sieben playzehn vor halb acht = playsieben Uhr zwanzig: dwadzieścia po siódmej dziesięć przed wpół do ósmej: siódma dwadzieścia: 7:25 Uhr: playfünfundzwanzig nach sieben playfünf vor halb acht = playsieben Uhr fünfundzwanzig: dwadzieścia pięć po siódmej .Zadanie: zadanie 1 zapisz słownie podane daty po niemiecku Rozwiązanie: a erste september b dreissigsten juli c am funfundzwanzigsten dezember d am zwolften marzWidząc w statystykach, że często szukacie listy liczebników od 0 do 100 w języku niemieckim, postanowiłem taką listę przygotować, mimo że na blogu jest już wpis o liczebnikach.Tamto wytłumaczenie jest moim zdaniem jasno sformułowane, jednak dla pewności warto jest mieć nie tylko teoretyczne wytłumaczenie, ale także dokładną listę słów.Poszczególne składniki daty można zapisywać słownie, słownie i cyfrowo lub wyłącznie cyfrowo, np. pierwszy marca dwa tysiące dziewiątego roku (zapis mało funkcjonalny, spotykany właściwie tylko w dialogach powieściowych ze względu na prymat wartości brzmieniowej języka w literaturze pięknej), 1 marca 2009 r. , 1.03.2009 r. , 1 .Jak poprawnie zapisywać daty po niemiecku..

Przedstawiamy zapis słowny oraz wymowę głównych liczb po niemiecku.

Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Rozwiązania zadań.. 7:30 16:16 9:07 12:11 20:00 8:32 - 7.30 Uh - Pytania i odpowiedzi - Język niemiecki.. Jest moją pasją i miłością, która rozkwitła już w szkole podstawowej.Daty po niemiecku, czyli jak powiedzieć datę np. 1945 w języku niemieckim?Link do mojego artykułu: umożliwia zapisanie kwoty i liczby w postaci słownej.. Dodatkowo poniższy formularz pozwala na zamianę liczby całkowitej na jej zapis słowny w języku niemieckim.. Jeśli jednak chcesz wykazać się elegancją stylistyczną, zapraszam do lektury wpisu.. Godziny po niemiecku są proste, o ile dobrze opanowaliśmy liczby po niemiecku :) Aby je przećwiczyć spróbuj ustawić na zegarku losową godzinę, a później odczytać ją po niemiecku.. Tak, tak… Tak samo jak godzina!Slownie.pl pomaga szybko i poprawnie zapisać kwoty i liczby w postaci słownej.. Niemcy dzielą rok na pół - najpierw mówią ile jest setek, a później ile dziesiątek.. - 1.01. am - 3.05 am - To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćNiemcy mówiąc o latach dzielą je na setki i dziesiątki, dlatego też rok 1687 będzie po niemiecku czytany jako szesnaście setek osiemdziesiąt siedem..

Pytania i odpowiedzi ...Liczba.pl - internetowa encyklopedia liczb - liczby po niemiecku.

Mai czy może am Montag, den 6.. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w .Datę można oczywiście zapisać całkowicie słownie, ale taki zapis jest długi i niefunkcjonalny, dlatego rzadko spotykamy go na co dzień.. Zaczynamy od miesiąca, następnie zapisujemy dzień, a na końcu występuje rok.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:🎓 Napisz słownie godziny po niemiecku: w formie oficjalnej i nieoficjalnej.. O autorce: język niemiecki jest obecny w moim życiu od ponad 20 lat.. Tak jak wszystkie liczebniki, także pisane są razem.. Podawanie daty po niemiecku jest łatwe :) O ile dobrze nauczyliśmy się liczb oraz miesięcy, możemy określać czas trwania wszystkich wydarzeń, niezależnie od tego czy zdarzyły się one kilka dni temu, czy tysiąc lat temu.. Na sam koniec tej lekcji chciałbym zwrócić uwagę na słowo um - o Przydaje się ono bardzo często w odpowiadaniu na pytania.. Poniżej znajdziecie liczby po niemiecku od 1 do 100, 1000 i jeszcze dalej, oraz zasady ich tworzenia.Podawanie godziny po niemiecku.. po zaimku określającym przynależność (zaimek dzierżawczy), liczebniki porządkowe niemiecki odmieniają się tak samo jak po rodzajniku .Znajdziesz tutaj wypracowania po niemiecku, podstawowe zagadnienia gramatyczne, wskazówki dotyczące efektywnej nauki języka obcego..

Daje również możliwość wyświetlenia kwoty w kilku najpopularniejszych walutach.Daty po niemiecku .

Różnica jest bardzo subtelna i niełatwa do wyjaśnienia.. W amerykańskiej wersji zapisu musimy nieco zmienić kolejność.. Dodatkowe zasady.. Datę można zapisać: March 20, 2019 Monday, March 20, 2019Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Tylko jedno- i dwusylabowe liczby należy pisać słownie (eins, sieben, hundert), a .Znajomość liczb po niemiecku przydaje się na co dzień, np. przy podawaniu wieku, ceny, ułamków, procentów lub liczby sztuk.. Serwis obsługuje pisownię liczb w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim.. Aby przećwiczyć podawanie dat po niemiecku, napisz swoją datę urodzenia, lub wymyśl jakieś losowe daty i .Pod koniec prezentacji zachęcam do zrobienia ćwiczenia.. Zgodnie z DIN 5008 datę w niemieckiej korespondencji można zapisać na trzy .Jak mogłeś się już zorientować liczebniki porządkowe po niemiecku piszemy wraz z rodzajnikiem określonym, die, der i das (czas teraźniejszy), rodzajnikiem wskazującym, oraz dzierżawczym.Odmieniają się one jak przymiotniki..Komentarze

Brak komentarzy.