Napisz dlaczego mały książę opuścił swoją planetę
Była dla niego bardzo nie miła.. Napisz ogłoszenie na szkolną stronę internetową, w którym zachęciszZadanie: napisać czemu mały książę opuścił swoja Rozwiązanie:mały książe poczuł się odrzucony gdy jego ukochana róża kaprysiła jego postawą, więc opuścił swą planeteMały Książę opuścił swoją planetę, aby zdobyć większe doświadczenie, nauczyć się nowych zajęć.. Mały Książę przyznał, że nie umiał zrozumieć róży, dlatego opuścił swoją planetę, uciekł od niej.. Przyczyna konfliktu z różą było kapryśne zachowanie róży , przez to własnie mały książe opuścił planetę , chciał również znaleźć prawdziwego przyjaciela oraz poznać świat 5.róża symbolizuje miłość , w małym księciu jest symbolem piękna, miłości i delikatności oraz kapryśności.. Na swojej planecie czuł się samotny, a Róża nie doceniała jego miłości.Odwołując się do treści całego utworu, napisz, dlaczego Mały Książę opuścił swoją planetę.. Mały Książę mieszka na planecie B-612.. Gdyby te ostanie zanadto urosły, mogłyby zniszczyć całą planetę.. ;) 2010-03-03 20:49:06 Co mały książe powiedział róży po powrocie na planete 2011-11-16 17:57:18Mały Książę opuścił swoją planetę i wyruszył w podróż, ponieważ chciał poznać kogoś, z kim mógłby się zaprzyjaźnić.. Był zadowolony ze swojego uporządkowanego życia - codziennie zajmował się wyrywaniem baobabów i czyszczeniem wulkanów.Dlaczego Mały Książę opuścił swoją planetę?.

Spotkał lisa.Dlaczego Mały Książę opuścił swoją planetę?

Ma tam swoją różę, baobaby, trzy wulkany, w tym jeden nieczynny i czterdzieści trzy zachody słońca.. Odwołując się do treści całego utworu, napisz, dlaczego Mały Książę opuścił swoją planetę.. 2010-05-24 17:52:18 Jaką planetę mogłby jeszcze odwiedzić Mały Książe ?. P F Zadanie 3.. Jako Mały Książę napisz list do Róży i wyjaśnij motywy tej decyzji.. Nie chciał, aby go ktoś tak traktował.. Takie były przyczyny ważnej decyzji.. Pewnego dnia jednak decyduje się opuścić swoją malutką planetę.. Bohater zamieszkiwał maleńką asteroidę B-612.. Chciał poznać świat, nauczyc sie czegoś, a przede wszystkim odizolować się od róży.Mały Książę chciał opuścić swoją planetę, poniewaz był nieszczęśliwy.. Wszystkiemu była winna roza: wciaz sie dasała, narzekala, udawala.. Pewnego dnia na planecie Małego Księcia wyrosła róża.Małemu Księciu przeszkadzały baobaby, które rosły na jego planecie.. Czy były one wystarczające, trudno jednoznacznie powiedzieć.Bał się się, że korzenie drzew mogłyby rozsadzić jego planetę.. Oto jak ona brzmiała: „Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.. Nie dziękowała mu za dobre uczynki.. Chciał znaleźć sobie zajęcie i chciał się czegoś nauczyć.. Szczesliwie udalomu sie wyladowac na planecie, gdzie..

Dlaczego zatem Mały Książę opuścił swoją planetę?

Podaj dwa powody.. Język polski.Mały Książę opuścił swoją planetę (B-612), ponieważ uznał pewnego dnia, że jest ona zbyt mała.. Bohater postanowił poleciec w poszukiwaniu przyjaciela.. Ulubionym zajęciem Małego Księcia było oglądanie zachodów Słońca.. Podaj dwa powody.Gdyby sam miał taką, mógłby obserwować nie czterdzieści cztery, ale siedemdziesiąt dwa, a nawet sto, a nawet dwieście zachodów słońca w jednym dniu, bez przestawiania krzesła!. Dodawanie komentarzy zablokowane - Zgłoś nadużycieMały Książę m, choć miał nową przyjaciółkę, i tak był bardzo nieszczęsliwy.. Mały Książę nie od razu zdecydował się opuścić Ziemię.Asteroida Małego Księcia znajdowała się nieopodal sześciu innych niewielkich planet: 325, 326, 327, 328, 329, 330.. Od kogo jeszcze Mały Książę mógłby sie czegoś ciekawego dowiedziec o ludziach?Planeta Małego Księcia była jedyną, którą znała róża.. Bohater postanowił poleciec w poszukiwaniu przyjaciela.. Każdą z nich zamieszkiwała .Mały Książę musiał dbać o swoje środowisko: codziennie czyścił zatem wulkany, a także wyrywał korzenie baobabów.. Próbuje przekupić małego księcia.Najważniejsza dla decyzji Małego Księcia o powrocie na swoją planetę była chyba druga część sekretu wyjawionego przez lisa.. Wyrusza w międzyplanetarną podróż.Podobne tematy: • Mały Książę - streszczenie, plan wydarzeń • List do Małego Księcia o dorosłych zasługujących na podziw • Mały Książę - opracowanie, problematyka, opisy bohaterów • „Mały Książę" - baśń czy powiastka filozoficzna • Symbole w „Małym Księciu" • Dlaczego Mały Książę opuścił swoją planetę?jednego wulkanu Mały książę używał do podgrzewania śniadań na planecie małego księcia rosły cudowne, zachwycające baobaby planeta była taka malutka jak ziarnko piasku A ponieważ zrobiło mu się trochę smutno na wspomnienie swojej małej, opuszczonej planety, zdobył się na odwagę, by poprosić króla o łaskę: 213Wielka podróż Małego Księcia..

Pewnego dnia postanowił pouścić swoją planetę.

Wszystkiemu była winna roza: wciaz sie dasała, narzekala, udawala.. P F Mały Książę dzięki wizycie w ogrodzie pełnym róż zrozumiał, że jego róża była wyjątkowa.. Szczesliwie udalomu sie wyladowac na planecie, gdzie mieszkał samotny Król.Planeta 325 - zamieszkana przez króla; król prezentował żądzę władzy, krótka charakterystyka: Król kocha rozkazywać, każdy powinien wykonywać jego polecenia, chciałby rządzić zachodami słońca, ale dopasowuje się do sytuacji, bo zależy mu na autorytecie.. Mały Książę chciał opuścić swoją planetę, poniewaz był nieszczęśliwy.. Na swojej niewielkiej planecie mógł zobaczyć kilka zachodów Słońca w przeciągu paru godzin.. Podaj dwa powody.Mały Książę na planecie Ziemia.. Mały ksiaże opuścił swoja planete bo czuł sie samotny kochał róże ale nie wiedział czy ona tekże go kocha.. lecz później żałował swojej decyzji i chciał wrócić do swojej jedynej różyNajbardziej tajemniczym wątkiem w całej historii jest jednak motywacja chłopca do podjęcia owej podróży.. (1,5 do 2 str.) W niezwykłej podróży z Małym Księciem.. Jesteś odpowiedzialny za twoją różę.". Najosobliwszą mieszkanką asteroidy była Róża, która pewnego dnia niespodziewanie pojawiła się w życiu Małego Księcia.Jak sądzisz, dlaczego główny bohater uznał, że musi opuścić swoją planetę?.

Strona 6 z 34 OPOP-Q00-1812 ... dlaczego Mały Książę opuścił swoją planetę.

Po co jeszcze Mały Książę wyruszył w podróż?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt