Napisz opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie małego ksiecia
Wypracowanie powinno dowodzić, że znasz lekturę „Mały Książę".. Spotkał również żmiję, ktora obiecała, że pomoże mu w powrocie na jego palnetę.Róża z jego planety pozornie go okłamała.. Wypracowanie powinno dowodzić, że znasz lekturę „Mały Książę".. Moim zdaniem najciekawszą wyprawą Małego Księcia był pobyt na Ziemi.. Powiedział mu również, że t o, co najważniejsze, jest niewidoczne dla oczu.. Lecz najbardziej interesującym fragmentem tego pobytu było spotkanie z lisem.. Dowiaduje my się także, iż chłopiec pochodzi z asteroidy o nazwie B-612.Te niezwykle trafne spostrzeżenia lisa doskonale opisują rzeczywistość.. Wypracowanie powinno dowodzić, że znasz lekturę „Mały Książę".. Był ona dość dziwna.. Lis może być symbolem mądrości, przyjaźni, a także ufności.. Wiemy, że pilot lądował awaryjnie na Saharze, natomiast opowieści Małego Księcia przenoszą odbiorcę w odległą przestrzeń kosmiczną.~~~~~ Małego Księcia, tytułową postać książeczki autorstwa Antoine de Saint-Exupery'ego, widzimy po raz pierwszy na Saharze, kiedy prosi pilota samolotu tam rozbitego o narysowanie mu baranka.. Wypracowanie powinno .Rozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem lub opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia - takie tematy do napisania mieli do wyboru uczniowie VIII klas szkół podstawowych, którzy pisali w poniedziałek egzamin ósmoklasisty z języka polskiego.Mały Książę opowiedział pilotowi o wizytach na różnych planetach, o uczuciach do jego róży, o przyjaźni z lisem, oraz o spotkaniu ze złowrogim wężem..

Swoim blaskiem i pięknem zauroczyła małego księcia.

Dopiero na planecie Ziemia mały bohater pojął, iż istotą każdej przyjaźni jest "oswojenie się", tj. zbudowanie przez dwie strony więzów świadczących o wyjątkowości osób w przyjaźni, wzajemnej akceptacji i zrozumieniu.Na pustyni Mały Książę spotkał również Lisa, który zachęcił go do oswojenia czyli stworzenia więzi.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów.Które spotkanie Małego Księcia uważasz za najciekawsze - spotaknie z lisem.. Mówił o baobabach, o Róży i o tym, że wszystko jest w porządku, że jego przyjaźń z Różą kwitnie, i że codziennie ogląda zachody słońca.. Wypracowanie powinno dowodzić, że znasz lekturę „Mały Książę".. Kiedy minął tydzień od rozbicia się samolotu narratora skończył się zapas wody.Przydatność 65% Wędrówki Małego Księcia po planetach.. Charakteryzacja mieszkańców planet odwiedzonych przez Małego Księcie: LATARNIK: -niedorzeczny -wykonuje pożyteczna pracę(gdy słońce wschodzi zapala lampe, a gdy zachodzi gasi ją)-według Małego Księcia -sam mówi o swojej pracy, że jest straszna, ponieważ nie ma czasu na odpoczynek -latarnik nie zajmuje sie tylko swoją .Rozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem lub opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia - takie tematy do napisania mieli .Napisz opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia, podczas których lis przekonuje się, czy chłopiec wykorzystał wiedzę zdobytą podczas podróży..

Pewnego dnia jednak na jego małej planecie wyrosła róża z czteroma kolcami.

Gdzieniegdzie były wykopane niewielkie dziury w ziemi.Na szóstej planecie Mały Książę spotkał uczonego Geografa, który doradził mu, by ten udał się na planetę Ziemia, gdzie żyją ludzie.. Minimum 200 słów, pls tylko nie z netaPrzemówienie lisa do małego księcia na temat jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś .. I kiedy mały książe miał już się wynieśc z planety król i inni mieszkańcy przyszli do małego kięcia i powiedzieli mu jak bardzo im pomógł gdy ich odwidzil i chcieli się odwdzięczyć znalezli dużo motyli i wyprawili przyjęcie dla rózy .Rozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem lub opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia - takie tematy do napisania mieli do wyboru uczniowie VIII klas szkół podstawowych, którzy pisali w poniedziałek egzamin ósmoklasisty z języka polskiego.Bohaterami tegoż opowiadania są również zwierzęta np.: lis, żmija i rośliny - róża..

Poszli zatem w kierunku zachodu słońca, a Mały Książę opowiadał mu, jak to jest na jego planecie.

Czasu i miejsca akcji nie da się jednoznacznie określić.. Lis wyjaśnił.Lądowanie na nowo odkrytej planecie: opowiadanie twórcze z elementami opisu, pisane z pozycji Małego Księcia Po długiej i męczącej podróży Mały Książę trafił na kolejną planetę.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów.Rozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem, czy rozumem, lub opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia - takie tematy mieli do wyboru uczniowie ósmych klas szkół podstawowych, którzy pisali w poniedziałek egzamin z języka polskiego.Drugi z zaproponowanych tematów tekstu własnego brzmiał: „Napisz opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia, podczas których lis przekonuje się, czy chłopiec wykorzystał .Opowiedz o spotkaniu Malego Ksiecia z lisem?. 2009-11-28 12:24:56Mały książę wraca na planete B-612 PRZY POMOCY żmiji róża nistety niechce go przyjąć spowrotem na planete strasznie się kłócą .. Tymczasem Mały Książę zaszedł do ogrodu, w którym rosło tysiące takich kwiatów.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów.Opowiadanie: Napisz opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia, podczas których lis przekonuje się, czy chłopiec wykorzystał wiedzę zdobytą podczas podróży..

2011-01-15 16:37:46 Uczucia Małego Księcia wobec Róży 2009-09-12 13:03:11 zadanie z małego ksiecia pomocy!!!

Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów.Rozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem lub opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia - takie tematy do napisania mieli do wyboru uczniowie VIII klas szkół podstawowych, którzy pisali w poniedziałek egzamin ósmoklasisty z języka polskiego.Opowiadanie: Napisz opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia, podczas których lis przekonuje się, czy chłopiec wykorzystał wiedzę zdobytą podczas podróży.. Lis jednak na niego w pewnym momencie spojrzał i zapytał:Przygotuj opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Ksiecia(200słów) 5 pkt za rozwiązanie + 3 pkt za najlepsze rozwiązanie -17.11.2019 (14:21) - przydatność: 13% - głosów: 8Napisz opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia, podczas których lis przekonuje się, czy chłopiec wykorzystał wiedzę zdobytą podczas podróży.. Myślę, że rozmowa z nim była najważniejszą i może dać nam wiele do myślenia.. Początkowo poczuł się zdradzony i oszukany, ale dzięki słowom lisa:,,Dobrze widzi się tylko sercem.Planeta 325 - zamieszkana przez króla; król prezentował żądzę władzy, krótka charakterystyka: Król kocha rozkazywać, każdy powinien wykonywać jego polecenia, chciałby rządzić zachodami słońca, ale dopasowuje się do sytuacji, bo zależy mu na autorytecie..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt