Napisz charakterystykę porównawczą hektora i achillesa
Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. Heros poślubił Demideę córkę Likomedesa i miał z nią syna Neptolemosa.Jest odpowiedzialny.. Napisz charakterystykę bohatera literackiego, który .. Epos ten składa się z dwudziestu czterech pieśni opisujących ostatnie czterdzieści dni, trwającej dziesięć lat wojny pomiędzy Trojanami i Grekami.. co ich napędza do walki?. Nie miał sobie równych.. Hektor i Achilles to dwóch herosów, którzy reprezentowali wzorzec idealnego rycerza.. Dopiero wtedy praca będzie zasługiwała na nazwę charakterystyki .Przydatność 75% Napisz relację reporterską z pojedynku Hektora i Achillesa językiem współczesnym.. Achilles i Hektor , to dwaj główni bohaterowie 'Iliady" Homera ,powstałej w starożytności na przełomie IX i VIII wieku.. 2010-11-20 14:20:13; Język polski.. Achilles i Hektor to bohaterowie \"Iliady\" Homera.Po przeczytaniu historii wojny trojańskiej można stwierdzić,że dwie główne postacie mitu, mimo że wydają się do siebie podobne, to mają także cechy,którymi się różnią.Hektor walczył po stronie Troi, przeciwko Achillesowi.. Dba bardziej o dobro kraju niż o swoją sławę.. Za chwilę obejrzymy pojedynek dwóch sławnych i mężnych wojowników.. Achilles to zatem heros, czyli inaczej pół bóg, pół- człowiek .. skonfrontował dwóch bohaterów: Achillesa i Hektora.. Achilles, grecki heros, odznacza się niezwykłą siłą, biegłą znajomością sztuki wojennej, nieskazitelną urodą i doskonałością fizyczną..

Napisz charakterystykę porównawczą Odyseusza i Hektora.

Do walki pod murami Troi staną: Hektor - jedne z najdzielniejszych bohaterów wojny trojańskiej- i stojący po stronie greckiej gniewny Achilles, którego ciało, z wyjątkiem pięty, odporne jest na wszystkie ciosy.charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora - napisał w Język polski: Jak by ktoś był tak uprzejmy mi napisać wypracowanko na ten temat to będe wdzięczny i oczywiście wynagrodze sogiem.DziękiBierz od świata to, co ci daje, ale nie domagaj się tego, czego ci dać nie chce.. W swojej pracy uwzględnij wartości, którymi kierował się każdy z tych bohaterów,stosunek do rodziny oraz ojczyzny.. Do walki pod murami Troi staną: Hektor - jedne z najdzielniejszych bohaterów wojny trojańskiej- i stojący po stronie greckiej gniewny Achilles, którego ciało, z wyjątkiem pięty, odporne jest na wszystkie ciosy.• Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza • Inni bohaterowie Iliady • Tarcza Achillesa • Rola bogów w Iliadzie • Umowność, realizm, idealizacja, cudowność Iliady • Iliada jako epos • Narracja Iliady • Geneza wojny trojańskiej • Iliada - plan wydarzeńPrzydatność 75% Napisz relację reporterską z pojedynku Hektora i Achillesa językiem współczesnym..

2010-10-06 19:22:36; Kto napiszę charakterystykę Achillesa?

odwołaj się .. Uwaga!. Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. Błąd!. Dokonał tego w szczególny sposób nie tylko bezpośrednio poprzez opisy obydwu postaci, ale też jakby bezpośrednio przedstawiając ich dążenie do walki i sam pojedynek.. 2010-09-24 17:52:09; epitety i wyrażenia określające Achillesa i Hektora .Obaj szlachetnego pochodzenia, odebrali wychowanie godne wojowników: Achillesa wychowywał mądry centaur Chiron, a Hektor był wychowywany, jako pierworodny syn króla Troi.. Byli oni dobrze urodzeni i nienagannie wyglądający: emanowali urodą i wdziękiem, byli mężni i dobrze zbudowani.Hektor i Achilles to główni bohaterowie Iliady Homera powstałej na przełomie IX w p.n.e. Achilles był greckim herosem bardzo potężnym , silnym i zręcznym , był postrzegany jako półbóg .. .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na .. 1 .scharakteryzuj miłość romantyczną .. Wiernie służyli swojej ojczyźnie.. To ma być charakterystyka porównawcza!. Achilles skupia się tylko na sobie Zakończenie .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Za chwilę obejrzymy pojedynek dwóch sławnych i mężnych wojowników.. Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza..

Minimum 250 słówNapisz charakterystykę porównawczą 2 wojowników Achillesa i Hektora.Którego z nich uznasz za ideał rycerza ?

Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków.. Wstęp - Kim są bohaterowie?. Maniaczekk; 12.09.2013 Jeden z największych bohaterów wojny trojańskiej był synem nereidy - Tetydy i tesalskiego królewicza, Pelesusa.. czy jest dla nich honor?. Hektor nieco bojaźliwy , jednak podjąłwyzwanie… Czytaj dalej →Achilles jest zdecydowanym przeciwieństwem Hektora.. Pierwszy był jedynakiem, a drugi miał młodsze rodzeństwo: siostrę Kasandrę i brata Parysa.. 2,900 wizyt.. Był bardzo dobrze zbudowanym, ogromnie silnym mężczyzną, ale uroda mógłby konkurować nawet z dziewczętami, taka bowiem była delikatna i kobieca.Achilles i Hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów: Greków i Trojańczyków.. Gdy stracił swego przyjaciela Patroklesa opętała go niesamowita chęć zemsty.. To ma być charakterystyka porównawcza!. Obydwaj mężczyźni byli bardzo młodzi i wysportowani.. jaki był stosunek Hektora do ojczyzny i żony?. Rozwinięcie - Dlaczego walczą?. Achilles posiadał zbroję oraz tarczę, którą Homer szczegółowo opisał.Reasumując rozważania na temat wyglądu zewnętrznego i cech charakteru Achillesa i Hektora należy stwierdzić, że obaj byli wojownikami szalenie odważnymi..

Natomiast prosić możesz zawszeCharakterystyka porównawcza hektora i achillesa 2013-09-22 17:31:43; Czego wynikiem była walka achillesa i hektora?

jak postępują wobec przeciwnika?. Kiedy był mały matka zanurzała go w świętej rzece, aby zyskał on nieśmiertelność, lecz pięta, za którą trzymała go nie była zamaczana i stała się jedyną śmiertelną częścią ciała Achillesa.Achilles to syn Peleusa, który był księciem tesalskim, i bardzo pięknej morskiej bogini Tetydy.. charakterystyka;Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa - Strona 2.. Jakie wydarzenia związały ich losy?. 22 października 2020 0 Przez admin Wojna trojańska, jak każda wojna świata, miał swoich bohaterów.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Napisz wypracowanie o charakterystyce Ani Kowalik; Proszę o pomoc zadanie w zalaczniku opisz obraz; Udowodnij że dana sytułacja jest konieczna.. Charakterystyka porównawcza Uwaga!. Natomiast Hektor - jako człowiek - odznaczał się szlachetnością i czułością.Hektor i Achilles - charakterystyka porównawcza postaci.. Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Opisz i.Charakterystyka porównawcza.. Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie w charakterystyce.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.. Hektor to prawy i szlachetny wojownik.. Achilles walczył po stronie obozu greckiego, a Hektor jako obrońca Troi.. Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie w charakterystyce.. Achilles - jako heros, pewien zwycięstwa w walce był nieczułym, bezlitosnym zabójcą.. Achilles jest zdolny do głębokich i silnych uczuć przyjaźni z Patroklesem, rozpaczy po śmierci przyjaciela - gniewu.Aby napisać charakterystykę porównawczą, należy najpierw przedstawić dwie (lub więcej) postaci.. Błąd!. W przeciwieństwie do Achillesa panuje nad emocjami i zachowuje rozwagę.. Wie, co to strach, np. zdominował go w chwili, gdy zaczął uciekać przed Achillesem, lecz w końcu przełamał się i stanął do walki, w której zginął.Napisz charakterystykę porównawczą Achillesa i Hektora..Komentarze

Brak komentarzy.