Napisz swoją wymyśloną legendę
Legendy opowiadają o mędrcach, świętych, władcach, politykach, wojownikach lub innych popularnych bohaterach.wymyśl i napisz swoją legendę PILNE NA JUTRO!. Problem w tym, że wiele tych opowieści opiera się na kruchych podstawach.. Rozwiązania zadań.. Umieść w niej jak najwięcej zdań o kościach.. Na podstawie słów narratora wyjaśnijcie, jak powstała przeczytana przez was wersja legendy.. Stwórz legendę o Ciernistej Czarownicy i odkryj jej historię!Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Wymyśl wydarzenie z czasów panowania Piotra, Zuzanny, Edmunda i Łucji, a potem zapisz je w formie notatki do ilustrowanej kroniki.. Zazwyczaj przekazywana w formie ustnej na długo przed utrwaleniem na piśmie.. (Przypominam, że legenda to opowieść z elementami fantastycznymi, najczęściej o postaciach lub wydarzeniach historycznych, oparta zwykle na podaniach ludowych.. Ludzie wtedy żyli ubogo i w nędzy.Jak napisać dobrą legendę miejską .. Prześlij swoją legendę, tę nowopowstałą lub zainspirowaną już istniejącym podaniem do 15 września 2019 r. Nabór prac konkursowych rusza 1 lipca.. Legenda głosi że dusze zmarłych chciały więcej uwagi i dlatego zamieniły kościuł w piórka Długo nad tym myślałam więc licze na naj :) Powodzenia i przepraszam za ort :0.. Zadanie jest zamknięte..

2013-04-25 16:21:47wymyśl swoją własną krótką legendę Tu dodasz ZA DARMO zadanie!

Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.Zmyślona legenda.. Dodaj swoją odpowiedź .dawno temu, twój przodek mógł być kimś baaardzo ważnym w jakimś mieście lub nawet kraju i poprowadził paradę, niestety nie miał wtedy jeszcze nazwiska no i po tej paradzie nazwano go Paradowskim ;) jedyne, co przyszło mi do głowy :)Legenda o Wandzie, co nie chciała Niemca; .. 7.🎓 Napisz, kto według legendy wymyślił pismo.. Pamiętaj, żeby twoj; Wymyśl nowa pszygody elfa i jego siostry erki.4.. Jego autorem niech będzie Aslan, a adresatem pan Tumnus.. Napisz opowiadanie w zeszycie.. ( możecie ją wymyśleć)( miejscowość).. Zgłoś nadużycie.. Najlepsze rozwiązanie.. Nie każdego stać było na różne zakupy.. Teksty należy przesyłać na adres [email protected] wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową .Krzyczki-Żabiczki, Grzeczna Panna, Sucha Psina, Lenie Wielkie, Niemyje-Ząbki, Boska Wola, Tuligłowy, Łapinóżek, Wścieklice.. Kartka z pamiętnika Zuzanny.. Proszę pomóżcie.. Co zrobić !. Właściciele wtedy mało sprzedawali.. I powstała całkiem niedawno.. Zadanie 1. a..

Miał córkę zwaną Chrumką, która była...Mam ułożyć legendę o swojej miejscowości.

Jesteś kronikarzem Narnii.. Rzadko, kto kupował, bo był brak pieniędzy.. )Wymyśl nową przygodę Elfa i jego siostry Erki.. Nie ograniczał się on wyłącznie do szybkiego cięcia ostrą brzytwą, lecz wizyta u niego rosła do rangi ceremoniału.…Pan Twardowski, Mistrz Twardowski, zwany polskim Faustem - postać szlachcica polskiego, który, wedle podania, zaprzedał duszę diabłu.Jest głównym bohaterem kilku baśni i legend, z których niemal każda przedstawia odmienną historię.Jedna z najbardziej znanych głosi, że obecnie przebywa on na Księżycudobrze,ale jest też taka wersja:balował Twardowski w karczmie Rzym,przyszedł diabeł i miał go zabrać,a tu twardowski na koguta wskakuje i na księżyc leci.siedzi tam do dziś bo nie chce iść do piekła,w tej wersji Twardowski nie czyni magii dla dobra.jest też ballada "pani Twardowska" która końzy sie zupełnie inaczej,ukazuje moc jaką posiadaja kobiety.Ale to już inna historia ;) Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.. By uchronić swój lud przed najeźdźcą, wybrała śmierć w falach Wisły.. LEGENDA O RZESZOWIE ~~~~~ Nazwa naszego miasta Rzeszowa pochodzi od człowieka, który dawno, dawno temu, mieszkał nad brzegiem Wisłoka w drewnianej chacie, .LEGENDA O WSI JAMIELNIK NOWY ..

Należy użyć wyobraźni i napisać legendę wiążącą się z nawą wybranej miejscowości.

Wieści o jej urodzie rozeszły się zaś po całym świecie.Gdzie nauka zawodzi, wkraczają legendy.. Całe pokolenia Polaków wychowywano w przekonaniu, że .Wymysł dalszy ciąg legendy, w której Wanda mądrze i sprawiedliwie rządzi swoim krajem.. Księżniczka Wanda (często podaje się, że była córką samego Kraka, założyciela Krakowa) słynęła z mądrych i sprawiedliwych rządów.. Dawno, dawno temu jak głosi legenda, gdy na świecie toczyły się liczne wojny.. Pewien młynarz miał dwóch synów.. Jak przebiegał bal w noc koronacji?. Mnóstwo było kramów i małych sklepików.. 2010-02-11 13:23:47 Pomocy!. A że o początkach polskiego państwa niewiele możemy powiedzieć z całą pewnością, ta część naszej historii pełna jest mitycznych postaci i wydarzeń.. Rozwiązania (3) Autor: olka9871.. Pewien zły, podstępny król Maksymilian II z dynastii podstępniaków słynął z tego, że podbijał liczne państwa.. Potrzebuje na jutro proszę pomóżcie bo jak nie pomożecie to pała leci do dziennika.Ponieważ w legendach często jest nieco prawdy (lub półprawdy) warto zacząć pisać swoją legendę od czegoś co się faktycznie wydarzyło.. Trzeba wymyślić bohaterów i zdarzenia oraz wprowadzić elementy fantastyczne.Legenda (coś, co należy przeczytać; coś do czytania; od łac. legere - czytać) - opowieść albo zbiór opowieści o postaci czy postaciach historycznych (lub też uważanych za historyczne)..

Napisz legendę o swojej miejscowości 2010-05-04 20:45:58 Mam napisac wymyśloną baśń - pomóżcie.

2011-03-15 20:52:18zmyślona legenda wymyśl legendę napisz legendę legenda o powstaniu miasta moja legenda o powstaniu miasta jak napisać legendę Treść została zweryfikowana i sprawdzona Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.Napisz wymyśloną legendę o miejscowości Zielona Góra 2011-02-25 22:00:52 Muszę napisać legendę o swojej miejscowości , ale nie ma żadnej legndy.. Młodzieniec nie protestował, bo był bardzo ciekawy, jak żyją ludzie w innych stronach świata.LEGENDA O DZWONIE GRZESZNIKA.. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. Napisz zaproszenie na uroczystą koronację.. Wprowadz; Dopisz ciąg dalszy przygód trójki bohaterów Felixa, Neta i Nika oraz Gamg Niewidzialnych Ludzi w tej; napisz ciąg dalszy historii wiedząc że są na nowo zaprzyjaźniły , minimalnie 200 słów pomóżcie to na2.. mam napisac legende o swoim nazwisku.. Kiedy starszy się ożenił oddał mu swój wiatrak, a młodszemu kupił pięknego konia i wysłał w świat.. - Według legendy, pismo zostało wymyślone przez - Pytania i odpowiedzi - Historia.. Kolejnym punktem może być rozważanie fabuły, która powinna zawierać zwroty akcji i elementy niezwykłe jak na przykład duchy.Napisz jedną, krótką legendę o wybranym przez Ciebie mieście..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt