Napisz po śladzie właściwy zaimek dzierżawczy
Zaimki dzierżawcze wyrażają przynależność; Zaimki dzierżawcze w niemieckim deklinują się.. Dowiedzieć się, jak jest mnie, tobie, jej, mu, nam itd.. Kopia Zaimki dzierżawcze Brakujące słowo.. po niemiecku?. - wersja dla początkujących : ) Aby stworzyć zaimek dzierżawczy do wybranej osoby, potrzebne są nam trzy informacje : 1. po pierwsze - rodzajnik rzeczownika, do którego zaimek ma się odnosić, a więc, jeżeli chcemy powiedzieć np. mój tata, to musimy znać rodzajnik rzeczownika tata, który w tym przypadku brzmi DER, bo DER VATER 2.po drugie - osobę, od której stworzymy .Napisz po śladzie właściwy przyimek.. rodzaj męski i żeński.. Jestem tu po to, żeby pokazać WAM, że język niemiecki wcale nie jest taki straszny.. (bagaże) przymiotniki dzierżawcze : rodzaj męski.. W języku angielskim istnieją również zaimki dzierżawcze w funkcji zaimka przymiotnego, zastępującego całe wyrażenie przymiotnikowe (przymiotnik + rzeczownik): mine (mój, moja, moje moi, moje) ours (nasz, nasza, nasze nasi, nasze) yours (twój, twoja, twoje twoi, twoje)Zaimki osobowe to wyrazy określające osoby i zastępujące rzeczownik.. W konsekwencji jeżeli, coś należy do takiego rzeczownika musimy użyć zaimka dzierżawczego its .W języku polskim, gdy mówimy, co do kogo należy, odmieniamy słówka przez rodzaje.. Przedimek.. -> ŹLE!Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych..

Napisz po śladzie właściwy zaimek dzierżawczy.

Ćwiczenie Wybierz właściwe zaimki osobowe lub przymiotniki dzierżawcze w nawiasach aby uzupełnić następujące zdania w języku angielskim.Wpisz odpowiednie zaimki osobowe w celowniku.. (po przyimku występuje podmiot she więc 'who' możemy pominąć) I've lost the ring which/that Tom gave me.Testy certyfikatowe z języka polskiego B1: zaimki.. W języku polskim występują zaimki zwrotne: „się", „siebie", „sobie" oraz również zaliczany przez niektórych językoznawców zaimek zwrotno-dzierżawczy „swój" (omówiony w części Zaimki dzierżawcze).• zaimek dzierżawczy zgadza się, co do liczby i rodzaju z przedmiotem posiadanym, a nie z osobą posiadającą il nostr o libr o , i nostr i libr i - nasza książka, nasze książki.. Co więcej na język polski tłumaczy je się często zupełnie tak samo jak przymiotniki dzierżawcze… Przyjrzyjmy się tym dwóm zdaniom: This is my fish.. • w większości przypadków przymiotniki dzierżawcze muszą być poprzedzone rodzajnikami określonymiGdy postawisz zaimek dzierżawczy przed rzeczownikiem, to akcentujesz zaimek.. Zaimki dłuższe wprowadzamy na początku zdania, np.: JEGO nie było w domu.. W rezultacie mamy: mój, moja, moje, moi.Język angielski jest pod tym względem dużo prostszy.Poniżej prezentuję tabele odmiany zaimków dzierżawczych (Possessivpronomen) w języku niemieckim.Podane zostały odmiany we wszystkich rodzajach i przez wszystkie przypadki..

Wpisz rodzajnik określony,nieokreślony lub zaimek dzierżawczy.

(Ta ryba jest .Zaimki dzierżawcze niemiecki: najważniejsze informacje w pigułce.. Na końcu zdań NIGDY nie zostawiamy zaimków, np.: Zostałam skrzywdzona przez NIĄ.. Twórz lepsze zajęcia w krótszym czasie.. W dzisiejszym wpisie zajmę się tematem Zaimki osobowe w bierniku (Akkusativie).zaimki dzierżawcze - zaimki dzierżawcze - zaimki dzierżawcze - Zaimki dzierżawcze - zaimki dzierżawcze: your, our, their, its - Zaimki DzierżawczeUWAGA!. zastępujemy zaimkiem it.. Rzeczownik jest wtedy w formie nieokreślonej.. Ich besuche dich ohne / um halb…1.Wpisz przyimki;2.Wpisz den/die/das;3.Wstaw rodzajnik określony lub zaimek dzierżawczy 2013-11-16 19:30:56; Czym się różni SEIN , A DEIN i kiedy używamy w jeżyku niemeickim jako zaimek dzierżawczy?/ 2012-01-01 18:17:38; Niemiecki 1 klasa gim.. MNIE się to bardzo podoba.. Instrukcja do testów i ćwiczeń.. Wybierz właściwe zaimki dzierżawcze Teleturniej.. Odmieniając się przez przypadki dostają określone końcówki, które są identyczne, jak te z odmiany rodzajnika określonego3.. rodzaj żeński.. jeden, jak po niemiecku, francusku, hiszpańsku) lub określony (a / az - zależnie od tego, czy wyraz zaczyna się na spółgłoskę, czy samogłoskę).Zaimki osobowe w bierniku - niemiecki Chcesz poznać zaimki osobowe w bierniku - niemiecki?.

- przymiotnik dzierżawczy) This fish is mine.

By prędko opanować zaimki osobowe w celowniku niemiecki, wystarczy zajrzeć do właściwego zestawu fiszek na stronie Fiszkoteki.Zaimki dzierżawcze - w funkcji zaimka przymiotnego.. Testy i ćwiczenia online utrwalające poprawne stosowanie zaimków w języku angielskim.. Mogą występować zarówno w liczbie pojedynczej jak i mnogiej, odmieniają się również przez przypadki.. Zaimki odmieniają się zgodnie z osobą, której dotyczą oraz rodzajem rzeczownika, obok którego stoją.1.. W wolnym czasie gram w squasha.Zaimki osobowe i przymiotniki dzierżawcze angielski.. Bardzo MI się to podoba.. - niemiecki.. Zaimki dzierżawcze (Possessive pronouns) a) Zaimki dzierżawcze występujące z rzeczownikami (zaimek dzierżawczy stoi przed rzeczownikiem): my - mój, moja, moje, moi your - twój, twoja, twoje his - jego her - jej its - jego, jej our - nasz, nasza, nasze your - wasz, wasza, wasze their - ich This is my car.Po drugie często zapominamy, że w języku angielskim wszystkie rzeczowniki w liczbie pojedynczej, nie będące ludźmi (krzesło, pies, szkoła itd.). Od czterech lat uczę tego języka.. Zaimki krótsze wprowadzamy w środku zdania, np.: Nie było GO w domu.. Pod tabelkami umieściłem także kilka linków do ćwiczeń na odmianę zaimków dzierżawczych oraz jedno z ćwiczeń także bezpośrednio w poście, abyście nie musieli latać po innych stronach i szukać czegoś .Kliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ 9Napisz po śladzie właściwy przyimek.1..

Wykonuj zadania, sprawdzaj odpowiedzi online.zaimek dzierżawczy .

- Chłopiec, którego ona kocha.. Liceum język niemiecki.. Meine Mutter gibt ___ im Monat immer 10 (euro) Taschengeld.Darmowe online testy i ćwiczenia z języka polskiego jako obcego, poziom A1.. Zaimki dzierżawcze.. By prędko opanować zaimki osobowe w bierniku, wystarczy zajrzeć do właściwego zestawu fiszek na stronie Fiszkoteki.. Dowiedzieć się, jak brzmią zaimki osobowe, typu mnie, tobie, jej, mu, nam po niemiecku?. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Zaimki osobowe w celowniku - niemiecki Chcesz poznać zaimki osobowe w celowniku - niemiecki?. (To jest moja ryba.. a) Przed rzeczownikami stosuje się zaimki: my, your, his, its, our, your, their, np.: - my car (mój samochód), - your son (twój/wasz syn), - his pencil (jego ołówek), - its tail (jego ogon) (o zwierzęciu), - our book (nasza książka).. b) Na końcu zdania stosuje się zaimki: mine, yours, his, hers, ours .Są to ślady tzw. liczby podwójnej występujace w tych także językach.. Przedimek w języku węgierskim jest nieokreślony (egy - dosł.. 2013-02-06 17:46:15Zaimki zwrotne w połączeniu z czasownikami służą do wyrażenia, że podmiot wykonał czynność na samym sobie.. Ich kaufe meiner/meinen Eltern CDs.Zaimki osobowe i przymiotniki dzierżawcze - Zaimki i przymiotniki dzierżawcze - Przymiotniki i zaimki dzierżawcze.. - On wziął moje bagaże i twoje..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt