Napisz plan wydarzeń legendy jurata królowa bałtyku
Podręcznik str. 172-173. .. Wysłuchaj fragment legendy zamieszczony w podręczniku „O Mistrzu Twardowskim".. Kiedy królowa Bałtyku zobaczyła młodzieńca, od razu się w nim zakochała.. Otoczona boginkami, panowała nad wszystkimi morskimi stworzeniami.. 6.Władca burz .Jurata swoją nazwę zawdzięcza legendarnej królowej, która zakochała się w miejscowym rybaku.. Zapoznaj się z instrukcją układania planu wydarzeń.. Żeby ustalić czy tekst „Jurata, królowa Bałtyku" jest legendą, należało odnieść się do definicji legendy.. Nim jednak przejdziemy do tematu, sprawdźmy zadanie z ostatniej lekcji.. 2.Pewnego dnia dowiedziała się , że pewien rybak łowi ryby w Bałtyku.. od Agnieszkanodza 01.03.2018 Odpowiedź.Napisz w formie zdań pojedyńczych plan wydarzeń do legendy ,,Jurata,królowa bałtyku,, (ok.5 zdań)Plan wydarzeń, ramowy o Juracie-królowej Bałtyku - MidBrainart .. Królowa Bałtyku PLAN WYDARZEŃ: *Jurata dowiaduje się o rybaku *Spotkanie z rybakiem *miłośc Juraty i rybaka .. Grudzień 2020; Listopad 2020; Kategorie.. Każdy, nawet najmniejsza rybka, mógł czuć się bezpiecznie w .KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE IV c PRZEPROWADZONEJ DNIA 19 LUTEGO 2008 ROKU prowadzący: mgr Agnieszka Michalska TEMAT : Ile prawdy jest w legendzie o Juracie, królowej Bałtyku?. Zapisz w zeszycie, co to jest plan ramowy i plan szczegółowy..

Pobierz: plan wydarzeń do legendy jurata królowa bałtyku.pdf.

Dopytaj ; Obserwuj Zgłoś nadużycie!. Mieszkała ona w pięknym bursztynowym pałacu, była łaskawą władczynią i opiekował się wszystkimi morskimi stworzeniami.. bałtyjska) - Rzekoma żmudzka bogini-syrena Morza Bałtyckiego (lit.Jūra - "morze", Jūratē - "syrena") znana z popularnej baśni ,,Królowa Bałtyku" popularnej w Polsce i na Litwie, spisanej jednak dopiero w 1842 roku przez Ludwika Adama Jucewicza.Brak wcześniejszych źródeł pisanych, dowodów archeologicznych oraz bardzo rzadkie pojawianie się syren w .Temat: Poznajemy legendę o Juracie, bursztynie i sztormie.. Jurata wybuchła ogromnym gniewem, ponieważ młody rybak zarzucił sieci i łowił ryby na Bałtyku.. Swoją nadbałtycką wędrówkę zaczynam od jednego z najciekawszych rejonów polskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego , czyli od Półwyspu Helskiego.. Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.. ( zdjęcie naJurata (lit.Jūratė) (mit.. Dowiecie się z niej skąd na polskich plażach wzięły się bursztyny.. Każdy, nawet najmniejsza rybka, mógł czuć się bezpiecznie w królestwie Juraty - wrażliwej, spokojnej i sprawiedliwej… - czyta Katarzyna Zielińska.Jurata - Królowa Bałtyku Legenda o Juracie - Królowej Bałtyku.. Zatem porównaj swoje zadanie, popraw i uzupełnij, jeśli w Twojej notatce czegoś brakuje .- W głębinach Bałtyku, na samym dnie morza, swoje królestwo miała Jurata..

Przeczytaj plan wydarzeń do legendy „Jurata, królowa Bałtyku".

Wydrukuj informację z podręcznika i wklej ją do zeszytu.. Na stronie 175 jest szczegółowy plan wydarzeń do poznanej już legendy „Jurata, królowa Bałtyku".. 4.Jurata zakochała się w mężczyżnie.. ann1982; 16.03.2014 -zakochanie sie w rybaku-podwodne krolestwo-syreny Od 1 do 2 z 2 .. Przeczytaj fragmenty utworu Magdaleny Grądzkiej pt. „Jurata, królowa Bałtyku" (podręcznik, s. 172-173).. Zapisz w zeszycie: Rodzaje planów wydarzeń: - plan ramowy (zawiera najważniejsze wydarzenia) - plan szczegółowy (uwzględnia wszystkie wydarzenia, także te mniej istotne).. Legenda o Królowej Bałtyku prowadzi mnie do Juraty, która dawniej .3.. Rządziła w głębinach, ale też była przychylna .Polskie legendy: Jurata - królowa Bałtyku .. Morskie boginki miały oczarować rybaka swym śpiewem, zwabić go na głęboką wodę, a następnie utopić.. polski 01-05.06.2020 r. .. w podręczniku.. Możesz zablokować cookies .Napisz plan wydarzeń żona modna; Napisz sprawozdanie że jesteś kosmitą; Napisz sprawozdanie z przedstawienia teatralnego balladyna; Wypracowanie z lew czarownica i stara szafa; Plan wydarzeń do legendy jurata królowa bałtyku; Archiwa.. Plan wydarzeń, który będzie pomocą do napisania opowiadania znajdziesz w podręczniku na stronie.175..

Pracę wykonaj na podstawie legendy Jurata, królowa Bałtyku.

Niektórzy twierdzą, że Jurata była syreną, inni uważają ją za królową morza.. Proszę o pomoc.. czas :45 minut Cele lekcji: a) wiadomości ucznia: • poznanie treści legendy o Juracie • utrwalenie znajomości pojęć: legenda, świat przedstawiony w utworze literackim, bohater literacki .2.. .Przedstawiamy Wam legendę o Juracie, Królowej Bałtyku.. W bezpośrednim sąsiedztwie Juraty , na Mierzei Helskiej , znajduje się rezydencja wypoczynkowa prezydenta RP .Baśnie i legendy polskie.. ( podręcznik str.172)Pamiętaj, aby akapitami zaznaczyć wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. Tak nazywała się też litewska bogini Bałtyku.. 3.Królowa chciała ukarać młodego śmiałka.. Temat: Jak napisać plan wydarzeń.. Królowa Bałtyku.. Napisz plan wydarzeń do legendy „Jurata, królowa Bałtyku" - tekstu z poprzedniej lekcji.. Na podstawie tej legendy mam napisać opowiadanie twórcze na temat co by było gdyby nie zemsta Perkuna.. Wykonaj pisemnie w zeszycie zad.. Pyt.Temat: Jurata, królowa Bałtyku.. Napisz opowiadanie na temat: Nieszczęśliwa miłość Juraty.. Opowiada: Dominika Strzelecka Tekst.Macie również wskazówki, jak napisać plan wydarzeń?.

Napisz wydarzenia fantastyczne do legendy Jurata, królowa bałtyku.

2 s. 175- dla .Przeczytaj uważnie dwa razy jak napisać plan wydarzeń, str. 174.. Proszę o pomoc to na jutroNapisz wydarzenia fantastyczne do legendy Jurata, królowa.. - rozwiązanie zadania .. Cel: Znam legendę o „Juracie, królowej Bałtyku" i potrafię wskazać w niej elementy realistyczne i fantastyczne.. 5.Młodzi obiecali sobie miłość , wierność i codzienne spotkania.. Wspólnie z rusałkami obmyśliła sprytny plan.. W tym planie są główne wydarzenia ujęte w punktach i pozostałe zdarzenia w formie podpunktów.. Ułóż ramowy plan wydarzeń do legendy Jurata, królowa Bałtyku składający się z co najmniej pięciu punktów.. Podręcznik str.174-175.. Zredaguj ramowy plan .Plan wydarzeń (5 - 7 punktów): Zadaj pytania do podanych odpowiedzi: Jurata opiekowała się i troszczyła o wszystkie morskie zwierzęta.. W ramach ćwiczeń przepiszcie ten szczegółowy plan do zeszytu.Dziś na lekcji dowiemy się jak napisać plan wydarzeń.. ODTWÓRZ - W głębinach Bałtyku, na samym dnie morza, swoje królestwo miała Jurata.. UncategorizedPrzeczytaj ponownie legendę Jurata królowa Bałtyku i ułóż do nich ramowy plan wydarzeń składających się z co n… Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Jurata - królowa Bałtyku W głębinach Bałtyku znajdował się kiedyś wspaniały pałac, zbudowany z bursztynu, w którym zamieszkiwała królowa morza - piękna Jurata.. W tym celu możesz obejrzeć sobie filmik, który przypomni Ci jednocześnie treść jednej z czytanych ostatnio legend: .. Mieszkała ona w pięknym bursztynowym pałacu, była łaskawą władczynią i opiekował się wszystkimi morskimi stworzeniami.. W zeszycie zrób zad.. Jurata mieszkała na dnie morza w bursztynowym pałacu.. Napisz jak najwięcej czasowników zaczynających się na "d" Polski, opublikowano 14.05.2018.Zredaguj plan wydarzeń legendy pt. ,,Jurata, królowa Bałtyku" (podręcznik s. 172).Plan wykonaj w postaci równoważników zdań, czyli nie używaj do jego napisania czasowników w formie osobowe.Potrzebuje plan wydarzeń z legendy syrena 2015-02-10 19:38:41 czy sporządzisz plan wydarzeń Królowa Śniegu użyj równoważników zdań 2010-02-07 18:53:29 Napisz plan wydarzeń z legendy ,,Zbójcy'' 2012-04-22 10:57:43Plan wydarzeń zamienię na równoważniki zdań.. Temat:Jak napisać plan wydarzeń?. Przypomnij sobie z poprzedniej lekcji, czym jest legenda i o czym opowiada.. A ponieważ serce miała dobre, krzywdy najmniejszej zrobić im nie pozwoliła.Legenda o Królowej Bałtyku prowadzi mnie do Juraty, która dawniej była małą wioską rybacką , a dzisiaj jest prestiżowym kąpieliskiem , w którym wypoczywają znane osobistości ze świata kultury i polityki.. Przeanalizuj plan szczegółowy wydarzeń do legendy „Jurata, królowa Bałtyku" na s. 175..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt