Dni tygodnia po niemiecku
Wesprzyj mnie na Patronite tygodnia po niemiecku pline.. 2.od pon do pt chodzę do szkoły w godzinach 8.00 -16.00 .. nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie.. .Opis dnia; Opis wczorajszego dnia; Opis pogody; Pytanie o drogę; Słówka i zwroty Menu Toggle.. Miesiące, dni tygodni, pory roku Połącz w pary.Dni tygodnia: Języki Miesiące i pory roku.. Co to za kawałek, gdzie tylko wymieniasz dni tygodnia?. Pory roku, dni tygodnia, czy miesiące Sortowanie grup.. rozpocznij naukę .W tym odcinku poznasz:- daty, - różne pytania i odpowiedzi- dni tygodnia- nazwy miesięcy- liczby porządkowe.Podobało się?. Tłumaczenia w słowniku polsko - niemiecki.. Postaram się przedstawić w jak najszybszy i najprostszy sposób dni tygodnia po niemiecku.. - Latem jest najcieplej.Dni tygodnia (po niemiecku) Dni tygodnia (po niemiecku) 0 8 fiszek romars.. @Asgard Tłumaczenia pośrednie.Dni tygodnia po niemiecku: Montag, Dienstag, Mittwoch, Donnerstag, Freitag, Samstag, SonntagDni tygodnia po niemiecku są podobne do angielskiej wersji.https:.Przykłady użycia - "dzień tygodnia" po niemiecku.. Niemiecki - Dni tygodnia - test pisowni; Niemiecki - Dni tygodnia - gra wisielec; Ćwiczenia do wydruku.. Pory roku; Miesiące; Dni tygodnia; Godziny; Kolory po niemiecku; Zawody po niemiecku; Dialog w restauracji; Zestawienia Menu Toggle..

Dni tygodnia po niemiecku.

To połączenie przyimka " an" z odmienionym rodzajnikiem, czyli " dem ".. Kliknij i przekonaj się sam - nauka na wyciągnięcie myszki!. Pamiętaj, że nazwy miesięcy pisze się wielką literą.. Podobnie jak godziny po niemiecku używamy ich do umawiania się na spotkania lub przy określaniu dat.. Wyślij mi bonusyDni tygodnia po niemiecku Dni tygodnia po niemiecku to jedne z pierwszych słów, które przyswajamy podczas nauki słownictwa niemieckiego.. Fr - Freitag - PiątekDni tygodnia po niemiecku wraz z tłumaczeniem, rodzajnikami oraz nagraniami z poprawną wymową.. CO OZNACZAJĄ DNI TYGODNIA PO NIEMIECKU:Montag - poniedziałek.Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: dni tygodnia po niemiecku z wymową.. Podobnie jak w przypadku miesięcy i pór roku w języku niemieckim - dni tygodnia są rodzaju męskiego.Skróty dni tygodnia.. Mo - Montag - Poniedziałek.. do pt. wstaje o 7.00 i jem śniadanie.. Mittwoch.Dni tygodnia po niemiecku: Montag - poniedziałek Dienstag - wtorek Mittwoch - środa Donnerstag- czwartek Freitag - piątek Samstag - sobota (Sonnabend - rzadziej stosowane) Sonntag - niedziela.. Jakie słówka warto, abyś jeszcze znał?. Naucz się szybko i sprawnie miesięcy i pór roku po niemiecku z systemem Fiszkoteki!.

Pory roku po niemiecku.

3,609 wizyt.. Dni tygodnia po niemiecku są łatwe :) Aby sobie je utrwalić, weź do ręki swój plan lekcji i spróbuj nazwać każdy dzień tygodnia po kolei, później wymień ich nazwy od końca, a na końcu najpierw dni nieparzyste, a później parzyste.der Montag - poniedziałek.. poniedziałek.. r. żeński, plural.. bab.la nie jest odpowiedzialne za ich brzmienie.. bab.la nie jest odpowiedzialne za ich brzmienie.. Niemiecki - Dni tygodnia - Złóż z literek wyrazy; Niemiecki - Dni tygodnia - Piszemy po śladzie; Niemiecki - Dni tygodnia - Narysuj; Niemiecki - Dni tygodnia - PołączMiesiące i pory roku po niemiecku.. Przykłady ich użycia w zdaniu pozwalają na zobaczenie, jak używamy ich w kontekście.. der Freitag - piątek.. Ich tworzenie jest banalne - bierzemy pierwsze 2 litery z nazwy danego dnia.. - Wiosna to moja ulubiona pora roku.. rano - der Morgen przed południem - vormittags w południe - mittags po południu - nachmittags wieczorem - abends w nocy - nachts o północy - um Mitternacht.. Zauważ, że wszystkie dni tygodnia poza środą kończą się na „tag": DE.. Pojawiają się również w kalendarzach i planach lekcji, dlatego warto przyłożyć się do ich nauki.Miesiące po niemiecku.. Januar - styczeń, Februar - luty, März - marzec, April - kwiecień, Mai - maj, Juni - czerwiec, Juli - lipiec, August - sierpień, September - wrzesień, Oktober - październik, November - listopad, Dezember - grudzieńLekcja 12 - Dni tygodnia - Wochentage 3 lipca 2013 Dni tygonia i pory dnia , Lekcje Dni tygodnia , Lekcje AKI Arkadiusz Gerlic Nadszedł czas na poznanie dni tygodnia.1.Ich stehe um 7 Uhr auf..

dni tygodnia.

Skróty dni tygodnia po niemiecku występują m.in. kalendarzach, notatnikach, planach lekcji.. Klasa 1 Klasa 2 Matematyka Kalendarz.. Poniższe tłumaczenia pochodzą z zewnętrznych źródeł i mogą być niedokładne.. Przy okazji podam tutaj kilka naprawdę ciekawych przykładów.. Opisz swój plan dnia krótko i zwiężle 1. od pon.. wtorek.. Naucz się dni tygodnia po niemiecku z systemem Fiszkoteki w niecałą minutę!Aby powiedzieć, że masz czas na spotkanie z kolegą w poniedziałek, musisz dodać przed dniem tygodnia słowo AM.. wg Malgosiamoscinska.. 0 głosów.. Czasowniki nieregularne; Czasowniki modalne; Liczby po niemiecku; Zaimki dzierżawcze; List po niemiecku Menu .Jak zapytać, jak jest dziś dzień, jak na takie pytanie odpowiedzieć, jak powiedzieć np. „w poniedziałek", albo „w miniony wtorek" i jak określić, że coś robimy regularni „w każdą sobotę" - w dzisiejszym odcinku dowiemy się, jak wypowiadać się na temat dni po niemiecku.. der Januar:Pory roku po niemiecku, dni tygodnia i nazwy miesięcy, wraz z tłumaczeniem, rodzajnikami oraz nagraniami z poprawną wymową.. Polish Zawiesinę podaje się we wstrzyknięciu dożylnym, raz dziennie, przez 3 kolejne dni .Pobierz fragmenty naszych kursów i otrzymuj darmowe lekcje na mail..

- Niedziela jest ostatnim dniem tygodnia.

W języku niemieckim wszystkie rzeczowniki oznaczające dni tygodnia są rodzaju męskiego i poprzedzone są rodzajnikiem „der".Lekcję poświęcam osobom, które mają problemy z podstawami niemieckiego.. (Zmywam naczynia) 9.Ich mache meine .Niemiecki - Dni tygodnia - lista słówek do wydruku; Ćwiczenia online.. wczoraj - gestern dziś - heute jutro - morgenPrzykłady użycia - "dni" po niemiecku Poniższe tłumaczenia pochodzą z zewnętrznych źródeł i mogą być niedokładne.. Miesiące.. Zacznijmy od 7 standardowych nazw dni tygodnia.. der Montag poniedziałek; der .dni tygodnia po niemiecku .. Niemcy też lubią krótsze formy, więc użyją AM zamiast " an dem ".Dni tygodnia po niemiecku mają rodzajnik „der" i pisze się je wielką literą.. Zaczynając od początku dnia..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt