Napisz rozprawkę w której udowodnisz że rudy alek i zośka potrafili pięknie żyć i pięknie umierać
Podając tyle argumentów, nie ma wątpliwości.. Czyni to z nich prawdziwych bohaterów i udowadnia, że potrafili umierać tak samo pięknie, jak pięknie żyli.. Moją tezę postaram udowodnić w poniższych argumentach.. Rudy został odbity z rąk wroga i mógł umrzeć w gronie bliskich.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćTo dowód, że potrafili pięknie umierać.. W zakończeniu swej powieści Aleksander Kamiński napisał: „Trzeba przerwać tę opowieść.. Opowieść o nich udowadnia mi jednak, że w trudnym, niecierpliwym i dzień po dniu uśmiercanym świecie, można pięknie żyć i pięknie umierać.. Wybuch II wojny światowej diametralnie zmienił ich życie, przekreślając wszystkie marzenia i plany, jakie zamierzali realizować po zdaniu matury.Alek, Zośka, Rudy… Główni bohaterowie powieści Aleksandra Kamińskiego: „Kamienie na szaniec" wprawdzie różnili się wieloma cechami osobowości, mieli jednak ze sobą wiele wspólnego.. Samotnie nie mieliby siły ani odwagi, by cokolwiek zrobić.. Praca powinna liczyć co najmniej 250 słów.. Po pierwsze trzej przyjaciele Alek, Rudy i Zośka byli bardzo oddani ojczyźnie, ponieważ chcieli wydobyć ją z rąk nieprzyjaciela.. Kiedy przyszła, potrafili umrzeć z honorem i godnością.. pomocy!. Alek stracił życie, ponieważ naraził je dla przyjaciela.. Zacznę od bardzo ważnej, moim zdaniem sprawy,czyli ustawicznej pracy nad sobą bohaterów.„Oni umieli pięknie żyć i pięknie umierać"- tymi słowami A. Kamiński opisał swoich bohaterów : Alka, Rudego i Zośkę, główne postacie opowieści pt. „ Kamieni na szaniec"..

Napisz rozprawkę,w której powołasz się nNiezwykle ważny był fakt, że potrafili pięknie umierać.

Świadczy o tym choćby … Pamiętać jednak należy o tym, że żyjemy w innych czasach, które…Pięknie żyć i pięknie umierać - „Kamienie na szaniec" - heroizm bohaterów Aleksander Kamiński w książce „Kamienie na szaniec" przedstawia historię trzech harcerzy: Alka, Zośki i Rudego, którzy w trudnych czasach niemieckiej okupacji wykazali się niebywałą odwagą i potrafili stawić czynny opór wrogowi.Chyba nie trzeba więcej argumentów,że Zośka,Alek i Rudy potrafili pięknie żyć i pięknie umierać.Moim zdaniem mogą być oni przykładem tego,że w tak ciężkich warunkach można żyć pełnią życia i godnie umierać,z uśmiechem na twarzy.Umierać z nadzieją, że ci, którzy przeżyją, doczekają się wolnej Polski, w której .Alek, Zośka i Rudy to pseudonimy postaci autentycznych, dlatego ich życiorysy możemy uznać za dobry przykład z historii.. (Rozprawka z tezą).Proszę, z góry dzięki.. To wszystko zależy od osobnej jednostki- człowieka..

"Kamienie.." to powieść o ludziach, którzy potrafili pięknie i żyć i pięknie umierać.

(tego co w nawiasie nie pisz; mimo, ze wojna trwala do 1945) Meznie przezyli swe zycie i szlachetnie zgineli, wlasnie o zyciu i smierci tych dzielnych ludzi bedzie moja rozprawka.. Myślę, że w świetle przedstawionych wyżej dowodów można uznać moją tezę za słuszną.. Postawiono przede mną trudne zadanie : udowodnienia, że temat mojej pracy jest prawdą.Udowodnij, że Alek, Rudy i Zośka potrafili pięknie żyć i pięknie umierać.. Nie mam wątpliwości, że … 2. jagby ktoś nie wiedział to jest z książki kamienie na szaniec :P Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2011-10-18 15:40:57.. Zośka zginął po udanej akcji.. W poniższych argumentach postaram się udowodnić słuszność tego twierdzenia.. Alek .Rudy, Alek oraz Zośka kochali swoją ojczyznę, można powiedzieć - nad życie.. Rudy, Alek i Zośka - bo to o nich mowa w tej opowieści - członkowie podziemnej organizacji ,,Wawer", przez cale życie kierowali się dobrem innych, doceniali życie i .Napisz rozprawkę, w której udowodnisz, że Sprawa Polska była traktowana przedmiotowo na konferencjach w Teheranie, Jałcie i Poczdamie.. Bohaterowie „Kamieni na szaniec" potrafili nie tylko pięknie żyć, ale także potrafili pięknie umierać.Jednakże Alek, Rudy i Zośka to- jak napisał Aleksander Kamiński ludzie, którzy umieli nie tylko pięknie żyć, ale też pięknie umierać..

Nade wszystko cenili przyjaciół.Aleksander Kamiński napisał o nich, że potrafili pięknie żyć i pięknie umierać.

Na 11.12 muszę mieć.. Każdy z nich spotkał śmierć walcząc w obronie ojczyzny, dzięki czemu przyczynili się do wolności kolejnych pokoleń.Powieść Aleksandra Kamińskiego: „Kamienie na szaniec" przenosi czytelnika w czasy II wojny światowej do okupowanej Warszawy, przybliżając losy trójki głównych bohaterów: Zośki, Rudego i Alka, którzy należeli do młodego pokolenia, dorastającego w czasach wolności i którzy stanęli w obliczu narodowej klęski oraz konieczności podjęcia walki z okupantem.Alek, ranny podczas akcji pod arsenałem, oddał swoje życie za wolność przyjaciela.. min.200słów ale to chyba standardzik=)Wiesz, wydaje mi się, że nie ma na to jakiejś zasady, definicji czy prawdy.. Trochę ją przerobiłam (zmieniłam synonimy i kolejności zdań) żeby nie .Napisz rozprawkę, w której udowodnisz, że Rudy, Alek i Zośka potrafili pięknie żyć.. Jestem przekonany/przekonana, że … 4.. Uważam, że … 5.. Do ostatniej chwili pozostał spokojnym i uśmiechniętym.. Moim zdaniem … II Wprowadzanie kolejnych argumentów 1.. Napisz rozprawkę, w której udowodnisz, że Sprawa Polska była traktowana przedmiotowo na Napisz rozprawkę, w której udowodnisz, że bohaterowie literaccy ponosili konsekwencje swoich Aleksander Kamiński napisał o swoich bohaterach, że byli ludźmi, którzy potrafili pięknie żyć iZoska, Alek i Rudy-trzej bohaterowie ksiazki A. Kaminskiego pt.''Kamienie na szaniec'',ktorzy walczyli w obronie Polski w czasie II Wojny Swiatowej w latach 1935r.-1943r..

"Kamienie na szaniec" to opowieść o ludziach, którzy "potrafili pięknie żyć i pięknie umierać" - rozprawka.

Słownictwo charakterystyczne dla rozprawki I Wstęp (tezy / hipotezy 1.. Pierwszym argumentem potwierdzającym tezę jest to, że chłopcy potrafili cieszyć się z rzeczy, które mają.. Mam nadzieję, że kiedyś ludzie wokół mnie także to zrozumieją.Napisz rozprawkę, w której udowodnisz, że Sprawa Polska była traktowana przedmiotowo na; napisz rozprawkę w której udowodnisz że rudy alek i zośka potrafili pięknie żyć; Napisz rozprawkę, w której udowodnisz, że bohaterowie literaccy ponosili konsekwencje swoich; Na podstawie lektury Romeo i Julia napiszNie można postawić znaku równości pomiędzy tymi dwoma odległymi od siebie czasowo i kulturowo pokoleniami, lecz warto pamiętać, że to właśnie okoliczności życiowe weryfikowały światopogląd i hierarchizację wartości, którymi kierowali się Alek, Rudy, Zośka i ich towarzysze, a które nie istnieją w czasach współczesnych.Pokolenie Alka, Zośki i Rudego u progu swej dorosłości musiało zmierzyć się z jednym z najtragiczniejszych i najkrwawszych wydarzeń w dziejach świata.. Podsumowanie rozważań: Alek, Zośka i Rudy są godni naśladowania, bo walczyli z okupantem, oddawali życie za innych, zachowali człowieczeństwo w nieludzkich warunkach, byli dojrzali, ambitni, dzielni.. Wspólnie widzieli w tym sens.. Bohaterowie należeli do pokolenia Kolumbów, czyli ludzi urodzonych w dwudziestoleciu międzywojennym, którzy w młodym wieku uzyskali dojrzałość.ZAKOŃCZENIE.. W pełni zgadzam się z opinią, że … 3.. Dla jednego piękne życie to dom, rodzina, dla innego wysokie stanowisko, kariera zawodowa a czasem trafia się na niespełnionego idealistę, który nie może znaleźć swojego miejsca na świecie.Myślę, że Aleksander Kamiński napisał o swoich bohaterach, że byli ludźmi którzy potrafili pięknie żyć i pięknie umierać.. to jest moja rozprawka, z której dostałam 6, dlatego jestem pewna że pomogłam.. Po pierwsze, po drugie, po trzecie … 2.Taka postawa wobec życia świadczy o tym, że mogą być oni symbolem braterstwa i służby, a także przykładem ludzi, którzy potrafili pięknie żyć i pięknie umierać.. ALE My też potrafimy dać dowód naszej dojrzałości i wytrwałości….. Wojna to czas, w którym niełatwo być szczęśliwym.Mimo tego, że bardzo kochali życie, śmierć ich nie przerażała.. Zgadzam się z tezą autora i podtrzymam ją, przedstawiając moje argumenty..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt