Przyjrzyj się jak wygląda łoś i opisz to zwierzę
Ważne, aby dzieci mówiły całymi zdaniami i w miarę trzymały się tematu.Wszystko co nawinie mu się pod pysk, niemalże od razu zostaje przezeń wchłonięte.. Przyjrzyj się, jak wygląda i krótko go opisz (zwróć uwagę na kształt, kolor i co się na nim znajduje) .. Do rodziców: Proszę zachęcać dzieci do samodzielnego wypowiadania się na temat tego, co widzą.. 5 września 2020 08:50 Konkursowe.. Występowanie.. Ma krótką i masywną szyję oraz brodę z długich i czarnych włosów.. Do tego stopnia, że często towarzyszy nam jako egzotyczne zwierzę domowe, zyskując sympatię całego otoczenia.. Porusza się harmonijnie i z gracją.Przyjrzyj się jak wygląda łoś i opisz to zwierzę skorzystaj z planu i zgromadzonego słownictwa zacznij swoją pracę w zeszycie .. - - - - - - - - - - - - - - - - czyka ojciec prowadzi kulawego Ubieram się, myję, ścielę już do mnie dochodzi na nich (tych snach) wy (snach) odzę kobieta: ich niepokój udzielam - jak by to panu .Przyjrzyj się, jak wygląda łoś, i opisz to zwierzę.. Największy spośród innych zwierząt z rodzaju Vulpes.. Zapisz pracę w zeszycie.. Tchórz ma budowę ciała charakterystyczną dla łasicowatych - wydłużony giętki tułów, krótkie kończyny, długą szyję i małą głowę.. Zastąp kartonik w miejscu, gdzie słychać głoskę ę, literą ę. Zapamiętaj, głoska ę jest samogłoską.. Należy zachować jednak pewną ostrożność.6..

Rozwiązane Przyjrzyj się, jak wygląda łoś , i opisz to zwierzę.

Żyje pośród wodnych zarośli, w zbiornikach o krystalicznie czystej wodzie.. Otwórz Ćw.. Wyróżnia się charakterystycznym porożem i wyjątkowo długimi kończynami.. Zrób zdjęcie i wyślij do nauczyciela.. Wykształcanie łopat pojawia się u samców ok. 5 roku życia, ale niektóre osobniki nigdy ich nie wykształcają.Jej sierść jest jak u tygrysa, a oczka takie piękne.. Nawiasem mówiąc moja pupilka jest dosyć młoda, ponieważ ma dopiero rok.. Kopiec kretaPrzyjrzyj się w ,,Podręczniku" s. 80, jak wygląda drukowana litera ę. Wiewiórka - opis, występowanie i zdjęcia.. W miarę wydłużania się włosów wskutek dalszego ich wzrostu, suknia ku jesieni matowieje i nieco się rozjaśnia.. To wszystko odbywa się podczas budowy sieci korytarzy, a te mogą być bardzo rozległe i rozciągać się na odległości od 100 m - 1000 m. Wróć do e-podręcznika i przejdź do ćwiczenia 3.. Wysłuchaj polecenia i wykonaj je.. Poznasz cechy charakterystyczne ptaków oraz ich przystosowania do lotu.. Na podstawie tekstu podaj dwie cechy, które świadczą o tym, że kiwi jest ptakiem.. Łoś jest dużym lądowym ssakiem.. Długość ciała waha się od 2,4 do 3,1 m, a wysokość w kłębie dochodzi do 2,3 m. Rudnik nie posiada własnego herbu.Przyjrzyj się jak wygląda łoś na zdjęciu i według planu opisu i słownictwa z ćw..

Przyjrzyj się, jak wygląda łoś... 4 Zadanie.

Ma duży, wydłużony łeb, zakończony szerokim pyskiem.Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Przyjrzyj się jak wygląda łoś i opisz to zwierzę skorzystaj z planu i zgromadzonego słownictwa zapisz swoją pracę w zeszycieOkres linienia rozpoczyna się w kwietniu, jest bardzo intensywny w maju i czerwcu i kończy się w lipcu.. Jeśli Twoja miejscowość nie ma herbu, samodzielnie go zaprojektuj i narysuj w zeszycie.. Chociaż niektórzy mówią że kot to zwierze i nie traktuje się go jak cłowieka, to ja ich nie słucham!Łoś (Alces alces) - największy współcześnie żyjący ssak kopytny z rodziny jeleniowatych, wyróżniający się charakterystycznym porożem i wyjątkowo długimi kończynami.. 1 Na dobry początek 1 Obejrzyj filmmiasta leżącego najbliżej Twojego miejsca zamieszkania.. Opis łosia.. Pisz pełnymi zdaniami i uwzględnij 4 najważniejsze informacje: 1 Nazwa i gatunek zwierzęcia.. Nikt by się nie zdziwił gdybym powiedziała że to najpiękniejszy z kotowatych na Kuli Ziemskiej.. Dowiesz się, jak rozmnażają się ptaki i w jaki sposób zajmują się swoim potomstwem.. Jej polowania na myszy zazwyczaj kończą się sukcesem .Jak wygląda życie wiewiórki pospolitej?. .Łoś ma słaby wzrok, co rekompensuje mu dobrze rozwinięty zmysł węchu i słuchu.. Na każdej łopacie może znajdować się do 20 pasynek..

Przyjrzyj się jak wygląda łoś.

Traktuję go jak członka rodziny bo nim jest:) Bardzo lubi gdy się go głaszcze, lubi gości i jest śliczny.. Po co rudym gryzoniom taki długi, puszysty ogon?. To dość powszechny mieszkaniec półkuli północnej.. Nie znam osoby, która słysząc hasło „wiewiórka", nie zawahałaby się i zamyśliła, cóż to za zwierz!. 4 s. 9 napisz opis.. Jakimi jeszcze rzeczami różnią się te dwie części?. Krótki, letni włos nadaje sukni ciemne ubarwienie oraz połysk.. Zapisz swoją pracę w zeszycie.Łoś - to największy współcześnie żyjący gatunek ssaka kopytnego z rodziny jeleniowatych.. Samce są dwa razy cięższe od samic.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Rak ma pancerz, ma szczypce i wiele par odnóży.. Jego oczy są małe, a uszy długie.. Rodzaj obejmuje gatunki występujące w Eurazji i Ameryce Północnej.. Systematyka Etymologia.. Chociaż dla wielu rak to rak, tak naprawdę Polskę zamieszkują 4 gatunki tych skorupiaków.. Jest to zwierzę ciche, odzywające się jedynie podczas okresu godowego.. 5 Zadanie.. Autor: Kacper Kowalczyk .. Podział systematyczny.. Nazwa rodzajowa pochodzi od epitetu gatunkowego, Cervus alces Linnaeus, 1758.. Rodzaj obejmuje gatunki występujące w Eurazji i Ameryce Północnej.. Systematyka Etymologia.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych..

3 Tryb życia.Jak wygląda drzewo na obu częściach?

Jakie kolory przeważają na jednej a jakie na drugiej stronie?. Ma duży, wydłużony i szeroki pysk, szerokie poroże.. Skorzystaj z planu i zgromadzonego słownictwa.. Niby każdy zna wygląd tego zwierzęcia, niby każdy wie, że występuje w środowisku wodnym lub okołowodnym, jednak nie każdy zdaje sobie z tego sprawę jak tajemnicze .Dowiedz się więcej na temat tego zwierzaka i przekonaj się, że nie niesie ze sobą żadnego zagrożenia.. Zwierzę wiewiórka ciekawostki.. Wykorzystaj plan i zgromadzone słownictwo.. 1 Na dobry początek 1 Obejrzyj filmŁosie podobnie jak inne jeleniowate są zwierzętami roślinożernymi.. Góry Stołowe - forma skalna 9.. 4. Przyjrzyj się jak wygląda łoś i opisz to zwierzę.. Bardzo go lubię, ma czarne łapki, biały brzuszek i szare ciapki.. do j. polskiego na str. 9/ ćw.. Odrębność gatunkowa obydwu taksonów jest przedmiotem dyskusji i zachodzi potrzeba dalszych badań.Mam w domu małego kota.. Jedną z głównych cech oposa jest jego uległość w relacjach z ludźmi.. Na pierwszy plan wysuwa się .Lis rudy jest także nazywany lisem pospolitym.. Możesz zacząć tak: Łoś to duży ssak lądowy.. Żyje w podmokłych lasach północnej Eurazji i Ameryki Północnej.W porożu wyróżnia się odcinki nazywane różą, tykami i pasynkami (odnogami), które są mylnie kojarzone z wiekiem zwierzęcia.. Pysk jest krótki, oczy małe, uszy szeroko rozstawione, niewielkie i zaokrąglone, ogon .Przerwa: naśladuj gestami, słowem i sposobem poruszania się zwierzęta: kota, psa, kurę.. Pokonywanie dużych połaci mokradeł i bagien ułatwiają mu szerokie, rozsuwalne racice.. 2 W kilku zdaniach opisz jego wygląd zewnętrzny- łeb, szyja, tułów, nogi.. Jest podobna do e, tylko ma ogonek.. Ma na imię Mruczek.. Ma wydłużony i szeroki pysk, małe oczy i długie uszy.. w 3 akapicie : - jaki jest tzn. np.; często śpi, lubi się bawić, codziennie wychodzimy razem na spacery, bardzo lubi ludzi itp.;p w 4 akapicie : - np.: bardzo ją kocham, zawsze śpimy razem, cieszy się (ono) gdy wracam do domu i .Przyjrzyj się jak wygląda łoś i opisz to zwierzę.. Zapisujemy poniżej przykładowy opis zwierzęcia: Łoś to duży ssak lądowy.. Termin wykonania zadania .Cele lekcji: Dowiesz się, jakie miejsca zamieszkują ptaki.. 1 Zobacz odpowiedź 1 odpowiedź Sancter Zweryfikowana Opisywanym przeze mnie zwierzęciem jest duży ssak lądowy, jakim jest łoś.. Jego barki są krępe i masywne.Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Przyjrzyj się, jak wygląda łoś , i opisz to zwierzę.. Lis rudy zamieszkuje Europę, Azję oraz Amerykę Północną i tworzy liczne podgatunki.. Dorasta do około 90 cm długości ciała i może ważyć około 13 - 14 kg.w 1 akapicie napisz : - czy jest psem, kotem itp. - jak ma na imie - jakiej jest rasy - ile ma lat w 2 akapicie : - wygląd (sierść, pyszek, oczy, kolor itd.). Jego łeb zdobi okazałe poroże.. Na podstawie planu i słownictwa (wybierz tylko wybrane sformułowania) w zadaniu 4 s. 9 w Ćwiczeniach, opisz to zwierzę w zeszycie..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt