Napisz krótkie opowiadanie o szewczyku dratewce
Całym jego majątkiem były torba i skromne odzienie.. W czasie jednej z wypraw przytrafiają mu się trzy przygody - natrafia na mrowisko rozrzucone przez niedźwiedzia i pomaga mrówkom je odbudować, podobnie czyni .Janina Porazińska „Szewczyk Dratewka" Żył sobie raz szewczyk Dratewka.. Znajdziecie w niej piękne przesłanie, o tym że dobro, które ofiarujemy innym bezinteresowanie, zawsze wraca do nas.. Polecane teksty: 80% Opis współczesnej, pięknej kobiety.. Królowa mrówek podziękowała Dratewce i wspomniała, że postara mu się .Szewczyk dratewka był u Janiny Porazińskiej i nie było tam smoka tylko czarownica, która więziła królewnę - to zupełnie inna bajka, która powstała w XXwieku, a ta legenda, o smoku wawelskim, jest znacznie starsza!Ni mniej ni więcej zachęcam Was bardzo do przeczytania bajki o Szewczyku Dratewce, dzieciom.. Pewnego dnia Szewczyk Dratewka doszedł do krainy w której znajdował się duży zamek w którym był dom czarownicy.. były pisane przy współpracy dorosłych/, ale ich prace również warto przeczytać Bargieł Aleksandra - klasa III b Zbliżały się święta Bożego Narodzenia, a ja wciąż nie miałam prezentu dla mamy, taty i starszej siostry.Napisz krótkie opowiadanie o tym jak Szewczyk Dratewka wykonał następne zadanie czarownicy .. Zajmował się szyciem butów, ale zajęcie to nie przynosiło mu zbytnich dochodów..

Oprócz: Opowiadanie o szewczyku dratewce.

Dratewka ulitował się nad nimi i pomógł zgarnąć w jedno miejsce igły sosnowe.Opowiadanie świąteczne.. a) raki b) kaczki i ryby c) pies 9.Król w podzięce za bohaterstwo i spryt Szewczyka, hojnie go wynagrodził.. Kto pomógł szewczykowi w wykonaniu pierwszego zadania ?. O tym, że nawet najcięższy los może się odwrócić, trzeba tylko mieć wiarę i nie poddawać się nigdy, przenigdy.Konspekt lekcji języka polskiego, „Szewczyk Dratewka" Temat: W świecie przygód Szewczyka Dratewki.. Postanowił pomóc im i odbudował ich kopczyk.. wskazał właśnie tę pannę.. iedak był z niego a biedak!. Cele lekcji: Uczeń: - zna treść lektury o Szewczyku Dratewce, - potrafi opowiedzieć losy bohatera, - opowiada treść wskazywanych ilustracji, - przy pomocy tekstu ustala kolejność zdarzeń przedstawionych w utworze,Czarownica była bardzo zdziwiona widząc, że szewczyk uporał się z wyzwaniem.. Dziewczyna zerwała się z krzesła i rzuciła szewczykowi na szyję.. Tym razem żądała, aby znalazł złoty kluczyk w pobliskim stawie, który zgubiła królewna kąpiąc się.. Choć był biedny, chodził po wsiach i łatał ludziom buty.. Baśń opublikowana została po raz pierwszy w 1961 roku w zbiorze Czarodziejska księga, a w 1973 roku jako samodzielna publikacja.. Tytułowy szewczyk, dzięki pomocy przyjaciół, wykonał prace zlecone przez złą czarownicę i uwolnił wiezioną przez nią dziewczynę..

85% "Nie ide sam przez zycie" opowiadanie.

85% Pierwsza miło .Był piękny zimowy poranek a dokładnie grudnia Wszyscy bardzo się spieszyli aby zdążyć przygotować wieczerzę W małym domku niedaleko lasu mieszkała biednaDawno temu żył sobie młody szewczyk - Dratewka.. Posiadał zaś tylko torbę i skromne ubranie.. Pewnego dnia szedł przez las i zobaczył zniszczone mrowisko i biegające wokół niego przerażone mrówki.Szewczyk Dratewka pomaga zwierzętom.. Wreszcie dotarł do miasta, gdzie znajdował się zamek, w którym zła czarownica .. Czarownica wyznaczyła szewczykowi pierwsze zadanie do wykonania.. "Szewczyk Dratewka" - scenariusz zajęć dydaktycznych w grupie 6 latków Wszystkie materiały w tej zakładce to teksty przesyłane przez osoby niezwiązane z Przedszkola.edu.pl.. Postawiła przed nim wielki kosz pełen maku wymieszanego z piaskiem i zamknęła go w komnacie.Dratewka miał do rana oddzielić od siebie ziarenka.. Mimo że lubił pracować, był bardzo biedny.. Chodził od miasta do miasta i łatał buty.. a) jaskółki b) myszki c) mrówki 7.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:6.. Pewnego dnia, idąc przez las, natknął się na wielkie, rozsypane mrowisko.Emilka5775.. Miasto zostało więc ocalone, a wśród mieszkańców znów zapanował spokój.. Kto pomógł szewczykowi w wykonaniu drugiego zadania?.

2010-09-07 20:27:24 Napisałby mi ktoś krótkie opowiadanie o wakacjach po niemiecku?

Pamiętaj , że twoje opowiadanie powinno składać się z trzech częśc źródło:Wersja oryginalna Oskar Kolberg, O szewczyku [w:] Dzieła Wszystkie t.17 Lubelskie, Kraków 1962, s.192-193 Porównaj Oskar Kolberg, O szewczyku [w:] Dzieła Wszystkie t.8, Krakowskie, 1963, s.45-46 Krakowska wersja jest bardzo piękna i ciekawa, jednak większość dzieci zna dobrze "SzewczykaZadanie: napisz jakim mlodziencem byl szewczyk dratewka skorzystaj Rozwiązanie:szewczyk dratewka był pracowitym mężczyzną chciał sam zarobić na swoje utrzymanie , dlatego wędrował po świecie i naprawiał ludziom buty był przyjaznym i życzliwym młodzieńcem bezinteresownie pomógł pszczołom i chętnie nakarmił chlebem kaczki dratewka był odważnym i dzielnym człowiekiem .Napisz krótkie opowiadanie o swoich wakacjach.. Bajka Janiny Porazińskiej opowiada o pewnym biednym rzemieślniku - tytułowym Szewczyku Dratewce - który nieustannie przemierza wsie i miasteczka w poszukiwaniu starych butów do zreperowania.. Będzie naj i 2 dyplomy.. poleca 80 % .. 73% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.. 2011-09-10 17:15:36Re: O Szewczyku Dratewce Post autor: Dany » 2020-04-23, 16:47 Koniec miesiąca, utwór przenoszę do limeryków, tam też można czytać, komentować i odpowiadać na komentarze.7.Indywidualne opowiadanie treści bajki przy pomocy ułożonego planu..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane treści.Opowiadanie o szewczyku dratewce.

a) napisać list b) wysprzątać zamek c) wyłowić złoty kluczyk ze stawu 8.. Czarownica krzyczała głośno ze złości i po chwili zmieniła się w wielkie czarne ptaszysko, przeleciała jeszcze kilka razy przez komnatę niemal zderzając się z zakochanymi i wyleciała przez okno.. Potem pomógł pszczołom naprawić barć.Pewien chłopiec, szewczyk, który wyuczył się już szewskiego fachu, postanowił powędrować w świat, by rozpocząć samodzielne życie.. Żył bardzo skromnie, nie posiadał niczego poza potarganą torbą i starym ubraniem.. W czasie swojej wędrówki pomógł mrówkom, pszczołom i kaczkom.. O bohaterskim czynie Szewczyka świadczy też Smocza Jama i figura wawelskiego, ziejącego ogniem smoka, którą do dziś można zwiedzać w Krakowie.Opowiadania, których autorzy nie zostali nagrodzeni /min.. Dała więc Dratewce kolejne.. Co miał zrobić szewczyk, aby wykonać drugie zadanie czarownicy?. Wędrował od wioski do wioski, od miasta do miasta i za drobną opłatą naprawiał ludziom buty.. Staw był ogromny i bardzo głęboki.. Szewczyk Dratewka wiódł życie ubogiego szewca, mimo że nie miał dużego dobytku, to był pogodnym i dobrym człowiekiem.. Aby liche odzienie na grzbiecie, aby podarte skórzniaki na nogach, aby torba, a w niej kromka chleba — cały to był jego majątek.. Szewczyk Dratewka zamieszkał .Szewczyk Dratewka - tytuł baśni Janiny Porazińskiej opartej na podaniach ludowych.. Pewnego razu szewczyk Dratewka szedł wąską ścieżką przez las wesoło podśpiewując pod nosem.Szewczyk Dratewka (J. Porazińska) Był sobie szewczyk Dratewka.. Kluczyk pewnie już dawno został przykryty mułem i szewczyk załamał się.Szewczyk Dratewka - streszczenie.. Szewc nie stronił od pracy, jednak nie potrafił zarobić nawet na małe mieszkanie.. Pomyślał, że to pewnie niedźwiedź je rozrzucił.Uzupełniamy zdania: Co się wydarzyło później?. Pewnego razu zobaczył zniszczone mrowisko.. Idąc leśną ścieżką, napotkał zniszczone mrowisko.. Szewczyk zdobył informacje na temat czarownicy i okazało się że uwięziła piękną dziewczynę i już wielu próbowało ją uwolnić ale każdy zginął.Dratewka był skromnym szewczykiem naprawiającym buty ludziom z miasta.. Od wsi do wsi wędrował i stare obuwie łatał.Żył sobie pewien szewczyk, którego nazywano Dratewką.. Pewnego razu szedł wielkim lasem i zobaczył rozrzucone mrowisko..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt